У Луцьку найбільше «квадратів» за одну гривню орендує боксерська ГОшка нардепа
04.07.2019   //   78 Переглядів

У Луцьку найбільше квадратних метрів (майже 624 кв м) за одну гривню багато років поспіль орендує ГО «Волинський боксерський клуб олімпійського резерву». Про це написала Оксана Петрук у «Силі правди», яка склала рейтинг орендарів комунального майна за умовну одну гривню.

З кінця 2017 р. боксерський клуб  попросив про пільгову оренду. Луцькрада підтримала. Приміщення орендарі відремонтували.  Засновники боксерського клубу – відомі і впливові. Це, зокрема, народний депутат України Юрій Савчук та екс-голова Шацької райдержадміністрації, нинішній директор КП «Луцькі ринки» Ігор Корольчук.

Тим самим шляхом пішла і ГО «Федерація боксу міста Луцька». Вона відремонтує і платитиме одну гривню за оренду приміщення на понад дві сотні квадратів на вул. Богдана Хмельницького, 40 щонайменше три роки. Керівником і засновником організації є екс-депутат Луцькради, колишній директор ДКП «Луцьктепло» Рустам Дячук.

Друга позиція у рейтингу орендарів-пільговиків – у Центру дитячої та молодіжної творчості «Диво» – 615 кв м.

У розпорядженні громадського формування «Варта порядку» формально одразу 8 приміщень за адресами проспект Волі, 33, проспект Відродження, 7, проспект Президента Грушевського, 1, проспект Молоді, 17а, Наливайка, 2, Федорова, 9, Богдана Хмельницького, 17, Бенделіані, 7, Червоного хреста, 16. Загальна площа орендованого майна понад 467 кв м.

Насправді ж це або опорні пункти дільничних поліцейських, які знаходяться у досить занедбаному стані, або приміщення, де оселився Департамент муніципальної варти Луцькради. І ні про яку «Варту порядку» там ніхто згадати не може.

У відділі управління майном міської комунальної власності пояснюють, що у свій час міліція просила ці приміщення, але були певні труднощі з процедурою надання. Тож вирішили оформити на громадське формування.

Була прихильною луцька влада і до однієї з релігійних громад. Одразу два приміщення на 315 і 66,3 кв м на території парку «900-річчя Луцька» відійшли у користування Свято-Дмитрівської громади Української автокефальної церкви.

До кінця 2018-го Волинська обласна громадська організація «Терне Рома» винаймала за одну гривню 313 кв м на вул. Володимирській.

До переліку користувачів комунальних приміщень за гривню потрапили 6 ветеранських організацій та 6 організацій людей з інвалідністю. Найскромніші комунальні офіси у ГО «Члени родин загиблих в АТО «Надія» – 10 кв м, Волинської облорганізації Всеукраїнського жіночого товариства імені Олени Теліги – 9 кв м та Луцької міської організації Всеукраїнського об’єднання ветеранів – теж 9 кв м.

У «Силі правди» зазначили, що 12 років поспіль місцеві скаути з «Пласту» орендували кімнату в приміщенні Палацу учнівської молоді в обласному центрі. Як і більшість подібних громадських об’єднань, пластуни квартирували в комунальному майні на пільгових умовах – за одну гривню на рік. Однак влітку 2018 для них усе змінилося.

«Приблизно у серпні минулого року нам відмовили у продовженні оренди за одну гривню. Тепер ми платимо за ці 15 квадратів 222 грн. щомісячно. Тут є і наша вина, що ми мало наполягали. Колись вже траплялись подібні ситуації, але ми приходили на виконком і щоразу відстоювали своє право», – розповів станичий луцького «Пласту» Олексій Мельник.