Прокурори відмовили НАБУ у доступі до телефонів партнерів Гладковського про схеми в «Укроборонпромі»
04.07.2019   //   787 Переглядів

Детективи Національного антикорупційного бюро порушили процедуру під час виконання ухвали Солом’янського райсуду Києва, якою їм було надано доступ до телефонів фігурантів кримінальних проваджень про розкрадання в «Укроборонпром». Через порушення процедури детективи не отримали доступу до листування, яке може стати доказом в розслідуванні.

Про це йдеться в матеріалі Лесі Іванової для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

Після оприлюднення програмою у лютому-березні сюжетів про розкрадання на підприємствах державного концерну «Укроборонпром», НАБУ заявило про відкриття двох кримінальних проваджень. Тоді ж детективи зробили спробу отримати доступ до фігурантів сюжетів Андрія Рогози та Віталія Жукова, які знаходилися у Військової прокуратури ГПУ. Підлеглі Анатолія Матіоса їх  вилучили у вказаних осіб ще в 2017 році, в ході розслідування іншої справи, і долучила до власного провадження про ухилення від податків.

Згадані телефони містять листування, що можуть стати доказом у справі про розкрадання коштів при закупівлі запчастин в ДК «Укроборонпром».

Спершу НАБУ просило прокуратуру ознайомитися із матеріалами їхнього слідства через запит. Однак на ознайомлення прокурори надали 300 сторінок матеріалів – без самих телефонів. Це пояснили тим, що мобільні термінали на той момент перебували на експертизі. Після цього НАБУ направило клопотання до Солом’янського райсуду Києва. НАБУ просило розглядати справу в закритому судовому засіданні й без виклику прокурорів. Суд це клопотання задовольнив частково – засідання провів закритим, але прокурорів на нього викликав.

За даними програми, для обґрунтування клопотання НАБУ в суді надало лише один доказ – допит з одного питання-відповіді детектива Бюро іншим детективом. Допитаний просто переказав короткий зміст розслідування програми «Наші гроші з Денисом Бігусом». При цьому допит проведено у іншому старому провадженні, відмінному від того, яке було зареєстроване в лютому цього року за матеріалами програми.

Цього суду виявилося досить для задоволення клопотання детективів і 3 червня суддя надав їм доступ до телефонів та жорсткого диску з можливістю зробити копії.

Ухвалу було прийнято 3 червня, строк її дії склав місяць і закінчився 3 липня. Станом на вечір 1 липня ухвала виконана не була. Прокуратура відмовила детективам через порушення процедури доступу за судовою ухвалою. Згідно ст.165 КПК детективи мали пред’явити прокурорам оригінал ухвали і потім ще вручити копію. Замість цього вони послали її поштою і лише копію.

Нагадаємо, раніше розслідування «Наші гроші з Денисом Бігусом» оприлюднили фрагменти листування Рогози та Жукова про постачання підприємства «Укроборонпрому» контрабандних деталей по завищеним цінам. В цьому їм допомагав Ігор Гладковський – син тодішнього заступника секретаря СНБО Олега Гладковського, який сам міг бути причетний до вказаних схем. Також в листуванні згадується нинішній керівник «Укроборонпром» Павло Букін, який надавав поради з постачання на «Укрспецекспорт» висотомірів для військово-транспортних літаків в сім разів дорожче від ціни їх закупівлі.