КМДА дала добро на забудову ділянки на Тургенєвській, яку за безцінь отримала фірма дружини Ставицького
04.07.2019   //   84 Переглядів

Департамент містобудування КМДА 19 квітня цього року видав ТОВ «Старт Груп Україна» містобудівні умови та обмеження на реконструкцію будинку по вул. Тургенєвська, 17-А під офісні приміщення. Про це свідчать дані офіційного сайту КМДА.

Гранична висота будівлі становитиме 27 метрів. Втім, остаточну висоту визначать у проектній документації з урахуванням оточуючої забудови.

Ділянка знаходиться у межах історичного центру столиці. У Департаменті культури КМДА повідомили, що будинок на вул. Тургенєвській, 17-А на обліку як пам’ятка не перебуває. Водночас на суміжній ділянці знаходиться пам’ятка архітектури місцевого значення (вул. Тургенєвська, 19).

Відзначимо, що обидві будівлі фактично впритул примикають одна до одної і з боку вул. Тергенєвської мають з’єднані фасади. Обидві будівлі у вкрай занедбаному стані.

Зауважимо, що у 2018 році Департамент містобудування вже видавав МУО на реконструкцію будинку. Вони втратили чинність у зв’язку із видачею нових МУО у 2019-му. У старих МУО вказувалося, що фірма має забезпечити збереження частин та елементів пам’ятки, а також проектну документацію розробляти у відповідності до історико-містобудівного обґрунтування (ІМО). То у нових МУО вже відсутні згадки про ІМО та збереження частин пам’ятки, а натомість рекомендовано сприяти проведенню реставрації та відновленню фасадів на об’єкті (вул. Тургенєвська, 19).

Ділянка, на якій дозволено будівництво, має площу 0,05 га і вона не поширюється під пам’ятку по вул. Тургенєвській, 19. ТОВ «Старт Груп Україна» купило цю ділянку у квітні 2018 року.

Нагадаємо, у жовтні 2004 року Київрада затвердила рішення про продаж ділянки на вул. Тургенєвська, 17-А за 918 тис грн ТОВ «Українська індустріальна група», співзасновницею якого у 2004-2006 рр була Олена Ставицька, дружина колишнього міністра енергетики та вугільної промисловості Едуарда Ставицького. Керівниками фірми були мати і теща екс-міністра.

У 2007-му до складу засновників «Української індустріальної групи» разом із кіпрськими компаніями увійшов Михайло Гріншпон, колишній позаштатний радник гендиректора Державного космічного агентства України, що зараз проходить по справі НАБУ про завдання «Укркосмосу» збитків на $8 млн.

ТОВ «Старт Груп Україна» було створене у 2015 році. Спочатку його засновником було ПП «Ейван» Сергія Костянчука, потім Дмитро Недашківський, який зараз є директором фірми. А з 2018 року засновниками «Старт Груп Україна» є Олександр Васильович Онищенко, Євген Чернецький і ТОВ «Концепт-Групп», засновником якого є Лариса Васильєва.

Група компаній Concept Group займається різним – від розробки концепцій забудови до будівництва «під ключ». Серед проектів компанії – ЖК «Concept Holl», ЖК «Concept Holl 2»  у пров. Московському, ЖК «Солом’янська, 20а» у Києві. Також , за даними lun.ua, при партнерстві «Концепт-Групп» реалізовуються ЖК «Метрополія» і ЖК «Метрополія Дарниця» у столиці.

Євген Чернецький є, зокрема, співзасновником ГО «Спілка захисту прав підприємців» разом з Віктором Степурою і екс-керівником ДП «Держінформсервіс» Романом Титикалом, який зараз очолює своє адвокатське бюро. Титикало балотується до Верховної Ради по округу №95 як самовисуванець. У 2009 році Титикало і Чернецький на прес-конференції презентували дані про будівництво ЖК «Вікторія» на проспекті Перемоги, 119-121 (забудовник – ТОВ «Контакт-Інвест»).