ДБР розслідує справу екс-голови суду, який одночасно перебував в зоні АТО, Києві та виносив рішення в Славуті
27.06.2019   //   150 Переглядів

SONY DSC

Територіальне управління Державного бюро розслідувань, яке розташоване у Хмельницькому, підозрює колишнього голову Славутського міськрайонного суду Хмельницької області Юрія Мацюка у привласненні, розтраті коштів та службовому підробленні. Про це написав «Незалежний громадський портал» з посиланням на ухвалу Хмельницького міськрайонного суду від 19 червня.

За даними досудового розслідування, протягом серпня-жовтня 2017 року голова суду Мацюк спільно з іншими невстановленими співробітниками суду вносили завідомо неправдиві відомості у табеля обліку використання робочого часу, де зазначалось також про конкретні дні перебування голови суду на роботі, хоча його у зазначені дні не було ні на роботі у суді, ні у Славуті.

У подальшому підроблені табеля використовувались для нарахування та виплати заробітної плати голові суду.

Крім цього, під час перебування Юрія Мацюка на посаді голови  Славутського міськрайонного суду, 18 серпня 2017 року його було прийнято на роботу у військовій частині А-1358 на посаду тесляра 2-го розряду і в подальшому наказом командира в/ч А-1358 від 21 серпня 2017 відправлено у розпорядження оперативно-тактичного угрупування «Луганськ» для виконання службово-бойових завдань в районі проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, де він перебував до 21 жовтня 2017 року.

24 жовтня 2017 року суддя був звільнений із військової служби за власним бажанням.

Водночас, згідно з даними Єдиного державного реєстру судових рішень, суддя Мацюк 3-6 жовтня і 17-18 жовтня 2017 року виносив рішення та ухвали.

ДБР відслідкувало місцеперебування судді Мацюка. Так, за інформацією баз ПрАТ «Київстар», вранці 6 жовтня 2017 року він перебував у селі Цвітоха Славутського району, а ближче до обіду – у Києві. Причому, того дня Мацюк мав би бути у зоні АТО.

Видання зазначило, що 5 червня 2018 року Вища рада правосуддя звільнила Юрія Мацюка з посади судді Славутського міськрайонного суду Хмельницької області «у зв’язку з поданням заяви про відставку».