Верховний суд визнав недійсним договір на днопоглиблення за 712 мільйонів з маржею у 16% – НАБУ
26.06.2019   //   118 Переглядів

Верховний суд  за позовом Національного антикорупційного бюро визнав недійсним договір ДП «АМПУ» від 2016 року на проведення компанією «Техморгідрострой Миколаїв» днопоглиблювальних робіт у портах Бердянського та Маріупольського морських портів вартістю 712,18 млн грн. Про це свідчить постанова суду від 20 червня.

Йдеться про договір, укладений між АМПУ та «Техморгідрострой Миколаїв» у березні 2016 року.

Напередодні підписання цього договору Держфінінспекція в Одеській області рекомендувала Адміністрації морпортів утриматись від замовлення робіт у «Техморгідрострой Миколаїв», посилаючись на проведений раніше аудит та встановлені у його ході порушення.

Але контракт був укладений. Згодом детективи підрахували, що його вартість завищили на 118 млн грн. Зі свого боку, АМКУ довів, що сам тендер був розіграний на користь «Техморгідрострою» із компанією «Інфлот-Данубіус Ейдженсі».

Як раніше повідомляли в НАБУ, в результаті визнання договору недійсним на користь «Техморгідрострою» не було перераховано близько 395 млн грн, а «АМПУ» не понесло збитків на суму близько 146 млн грн.

Судовий спір про визнання згаданого договору недійсним виник як результат досудового розслідування у кримінальному провадженні НАБУ/САП від грудня 2015 року щодо можливого незаконного заволодіння коштами «АМПУ» у 2015-2016 роках. Мова якраз про замовлення у «Техморгідрострою» послуг із підхідних каналів і акваторій Бердянського та Маріупольського морських портів.

Довідково. Спірними угодами 2015-2016 років, укладених між АМПУ та «Техморгідрострой Миколаїв», у травні 2016 року зацікавилась Служба безпеки України, відкривши кримінальне провадження №22016000000000179. У його рамках в липні 2016 року тодішньому очільнику АМПУ Андрію Амеліну повідомили про підозру у привласненні 3,5 млн гривень державних коштів. Однак, у серпні того ж року Шевченківський райсуд Києва відпустив його під заставу в розмірі 1,4 млн грн.

Згодом справу передали НАБУ (кримінальне провадження №52018000000000044). У квітні 2018 року детективи повідомили про завершення досудового розслідування у заволодінні понад 247 млн грн «АМПУ» семи підозрюваними. Їх затримали 29 січня в ході проведення обшуків в Одеській, Миколаївський областях та Києві. Підозрюваним інкримінують заволодіння коштів «АМПУ» в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою (ч. 5 ст. 191 ККУ).

У листопаді 2017 року АМКУ також оштрафував ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв» за тендерну змову із ТОВ «Іріда». Загальна сума штрафу, включно із тим, що був накладений за узгоджені дії по уже недійсному договору із «Інфлот-Данубіус Ейдженсі», склала 76,43 млн грн.

«Техморгідрострой» оскаржив ці рішення Комітету у суді. Справа завершилась поразкою позивача – 23 квітня Верховний суд поставив у цій крапку, підтримавши висновки регулятора.

ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв» через кіпрську компанію «Тасдорі Лімітед» належить колишньому працівнику ДП «Усть-Дунай Водшлях» Олександру Кучеру з Одеси. За даними «Слідство.Інфо», Кучер фактично контролює компанію разом із Андрієм Мишком, екс-заступником начальника Бердянського морського порту.