Прокуратура допомогла не сісти в тюрму начальнику Держгеокадастру, який позбавив колонію 2,5 тисяч гектарів
26.06.2019   //   209 Переглядів

Орджонікідзевський районний суд Запоріжжя 4 червня звільнив від кримінальної відповідальності колишнього в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області Владислава Шляхового через дійове каяття у справі про підробку документів на право власності 2,5 тис га.

Про це пишуть «Наші гроші. Запоріжжя» з посиланням на ухвалу суду.

З матеріалів справи відомо, що Дружелюбівський виправний центр № 1 впродовж 2015-2016 рр. декілька разів звертався до Держгеокадастру в Запорізькій області для відновлення меж та розроблення технічної документації земельних ділянок с/гпризначення загальною площею 2450 га , які перебували в його постійному користуванні. Держгеокадастр відмовив йому, пославшись на відсутність доказів правонаступності Установи ЯЯ 310/1 УВС Запорізького облвиконкому (стара назва цієї колонії).

Після того як представники колонії надали документи про правонаступництво, в.о. начальника Держгеокадастру у Запорізькій області Владислав Шляховий надіслав голові Запорізької обласної державної адміністрації листа з неправдивими відомостями про відсутність у виправного центру документів про право власності на зазначені земельні ділянки та, що центр не є правонаступником Установи ЯЯ 310/1 УВС Запорізького облвиконкому.

На підставі цього листа голова ОДА Костянтин Бриль скасував низку попередніх розпоряджень щодо землі виправного центру, чим фактично позбавив його ділянок. Наприкінці 2016 року правоохоронці відкрили кримінальне провадження № 42016080000000395 за корупційною ст. ч. 2 ст. 364 кримінального кодексу (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).

Така кваліфікація злочину Шляхового залишалася принаймні до липня 2018 року. Слідчі навіть клопотали про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для підозрюваного, але не прийшли на засідання. Але тепер Шляхового звинувачували за іншою статтею – ч.1 ст. 366 кримінального кодексу (службове підроблення), що не відноситься до корупційних.

На судовому засіданні захист Шляхового клопотав про звільнення обвинуваченого від відповідальності у зв’язку з дійовим каяттям. Вказувалося, що він вперше вчинив злочин невеликої тяжкості, щиро покаявся, активно сприяв розкриттю злочину, шкода злочином не завдана. Сам обвинувачений свою вину визнав.

Прокурор проти заявленого клопотання не заперечував і суд звільнив Шляхового від кримінальної відповідальності.

Відомо, що майже одночасно з виправною колонією до Держгеокадастру за отриманням землі звернулося ТОВ «Запорізьке сільськогосподарське товариство із забезпечення інвалідів». Після позбавлення колонії права користування Шляховий підписав накази про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, а згодом затвердив її та передав 1927 га у користування вказаній фірмі. Директор цього товариства ж надалі зареєстрував речові права на зазначені земельні ділянки. Такі дії чиновника, за даними правоохоронців, призвели до збитків на 65 млн грн.

У незаконному скасуванні розпоряджень щодо користування ділянками колонією підозрювали і голову Запорізької ОДА Костянтина Бриля, але наприкінці 2018 року справу поліція закрила.

Варто додати, у судовому реєстрі також є інформація про відкрите на початку 2018 року провадження № 42018000000000035 з кваліфікацією ч.1  ст. 364 КК. У ньому також йдеться про вказані ділянки виправної колонії, незаконні розпорядження голови ОДА та відмови Держгеокадастру. Додатково вказується і про зловживання з землями ДП «Конярство України» площею 3122 га, які потім дісталися ТОВ «Сільськогосподарське виробниче товариство із забезпечення інвалідів». Останній і єдиний судовий рух у цьому проваджені був у квітні 2018 року, коли слідчі отримували доступ до документів.

Діяльність ТОВ «Запорізьке  сільськогосподарське товариство із забезпечення інвалідів» вже припинена. Фірма належить Олегу Островському та ГО «Допомоги інвалідам «Відкрите серце». Засновниками ГО є Максим Семеняк та Дмитро Пундик. Семеняк працював у обласному Держгеокадастрі Дніпра, а зараз він начальник відділу з контролю за використанням та охороною земель у низці районів ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області.

Пізніше Держгеокадастр припинив право користування «Запорізьке сільськогосподарське товариство із забезпечення інвалідів» земельними ділянками, а прокуратура відсуджує їх в суді.