У Труханова розпиляли ще 32 мільйони на кузови трамваїв
24.06.2019   //   53 Переглядів

КП «Одесміськелектротранс» 31 травня за результатами тендеру замовило ТОВ «Політехносервіс» кузовів трамваїв на 31,99 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять два кузови трамвайних вагонів з електронною транзисторно-імпульсною системою управління тяговим електроприводом по 16,00 млн грн.

Їх виготовлять на каркасі трисекційного вагона трамвайного типу T-3UA (K3R-N) за ТУ У 35.2-36476580-001:2010 для встановлення на візки трамвая Tatra T3. Тягове обладнання повинно бути виробництва компаній «Cegelec», «Zavod 07 MEP» і «Alfa Union» (Чехія).

Ціна угоди всього на 0,03% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 32,00 млн грн.

Торік ТОВ «Татра-Юг» на подібному тендері «Одесміськелектротрансу» заявило, що ексклюзивним постачальником чеської фірми «Cegelec» в Україну є нинішній переможець «Політехносервіс», який продає його нинішньому єдиному супернику ПрАТ «Київський завод електротранспорту» («КЗЕТ»), тому лише вони можуть взяти участь у тендері.

Броварський «Політехносервіс» належить колишньому головному інженеру КП «Київпастранс» Юрія Бомбандьорова та чеха Мілослава Черни – власника і директора компанії «Kvazar Plus,s.r.o.» (Чехія), яка займається ремонтом електротранспорту.

На початку 2018 року Мілослав Черни та мер Одеси Геннадій Труханов обмінялися робочими візитами для організації спільного виробництва трамвайних вагонів.

Із 2009 року переможець отримав підрядів на 247,10 млн грн., переважно в Одеси.

Акціонерами «КЗЕТ» є Ганна Ткаченко, Олена Лістратова, Ольга Косенко, Володимир Гончаренко, Микола Нечипоренко і ТОВ «Богдан-Електротранс», яке належить директору Валерію Ричеку й АТ «ЗНВКІФ «Ківі» директорки Ганни Коваленко. Цей фонд донедавна очолював Віталій Кононенко – син першого заступника голови фракції «Блоку Петра Порошенка» Ігоря Кононенка. Завод очолює Микола Нечипоренко, який був помічником тепер уже екс-президента Петра Порошенка, коли той ще був народним депутатом.