Суд не дозволив дорожникам обмежувати учасників тендерів за «обсягом аналогічного досвіду»
19.06.2019   //   140 Переглядів

Вимога Харківської Служби автодоріг (САД) про чітко визначені обсяги аналогічних робіт упродовж обмеженого періоду часу (5 років) є дискримінаційною. Про це свідчить рішення Окружного адміністративного суду Києва від 11 червня.

У березні цього року тендерна Колегія АМКУ резюмувала, що один із скаржників у межах тендеру на ремонт дороги Мерефа-Лозова-Павлоград не довів порушення своїх прав внаслідок дискримінаційної вимоги САД у Харківській області. Йшлось про встановлення замовником конкретного переліку робіт із обсягами їх виконання, які учасники закупівлі мали підтвердити за результатами останніх 5 років функціонування:

  • Улаштування основи щебенево-піщаної суміші укріпленої цементом – 420 тис. кв. м / 174 тис. куб. м
  • Улаштування вирівнюючого шару з асфальтобетону – 140 тис. т
  • Улаштування покриття зі ЩМА – 70 тис. т

Суд відмітив, регулятор не взяв до уваги той факт, що станом на момент проведення процедури скаржник був зареєстрований юрособою менше чотирьох років, тож не міг надати замовнику інформацію про затребувані обсяги виконаних робіт за останні 5 років.

Крім того, суд нагадав, що, чинне законодавство передбачає право замовника встановлювати до учасників вимоги про наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору, однак «законом не передбачено встановлення обмежень, зокрема, шляхом визначення обсягів виконаних робіт за певний період».

Поруч із цим суд відмітив, що у скаржника достатньо і працівників і техніки для повного виконання  договору за спірними торгами, на підтвердження чому компанія надала відповідні документи.

Компанією-скаржником виступило ТОВ «Славдорстрой». Тендер, про який йдеться, стосувався закупівлі робіт із поточного середнього ремонту 131 км дороги Р-15 Мерефа-Лозова-Павлоград очікуваною вартістю 1,87 млрд грн. Тодішній підряд взяло ТОВ «Автомагістраль-Південь» із заявкою 1,49 млрд грн. Конкуренцію без гри на пониження фірмі склав «Онур».

Нагадаємо, раніше Одеська САД прописувала у тендерній документації вимогу щодо загального обсягу влаштування покриттів, а також її модифікацію – зі збільшеним переліком робіт, які мали бути виконані у рамках одного договору протягом 1 року.