Мерія продала ділянки, на яких вже завершують будівництво без дозволів
17.06.2019   //   110 Переглядів

На ділянках, які Запорізька міськрада продала в квітні приватним фірмам, вже закінчується будівництво. Рішення про передачу двох ділянок загальною площею 0,34 га по вул. Святого Миколая, 53, по сусідству зі знесеним колишнім лікеро-горілчаним заводом, опубліковано на сайті мерії, повідомляє «Запорізький центр розслідувань».

27 травня запорізький виконком дав ТОВ «Інвестбудперспектив» тільки дозвіл на порушення об’єкту благоустрою за адресою розташування ділянок. Але згідно з реєстром Державного архітектурно-будівельного контролю, жодна з цих фірм не реєструвала документи про початок будівельних робіт, також на місці відсутній паспорт будівництва. Згідно законодавства, за ці порушення замовнику повинен виставлятися штраф розміром від 70 тис грн., в залежності від об’єкта.

ТОВ «Інвестбуд консалтинг» і ТОВ «Інвестбудперспектив» належать Віктору Соболевському, останньою фірмою також співволодіє Людмила Сербез. В реєстрі ДАБК не вдалося також знайти ніяких документів на цих людей, щоб вони подавали декларації про початок будівництва.

Раніше, в серпні 2018 р. почалася підготовка до продажу цих ділянок. Так, для першої ділянки на 0,08 га, де було незавершене будівництво, міськрада змінила цільове призначення із земель промисловості на землі житлової та громадської забудови. В цьому ж рішенні зазначено, що земля передається ТОВ «Інвестбудперспектив» в оренду на 19 років.

Для сусідньої ділянки потрібно було розробляти проект землеустрою. Так мерія затвердила земельну документацію ТОВ «Інвестбуд консалтинг», фірмі з тим же кінцевим власником, і доручила провести оцінку землі площею 0,25 га.

На квітневій сесії міськрада продає цю землю фірмам. Меншу ділянку з будівництвом продають за 276 тис грн., що в перерахунку ціни на 1 кв м становить 312 грн. Більшу ділянку оцінили в 385 тис грн., тобто 152 грн. за кв м.

Будівництво на цих ділянках почалася в кінці весни. Судячи із зовнішнього вигляду, роботи скоро будуть закінчені.