Виконком Садового дозволив пов’язаній з Козловським фірмі забудувати багатоповерхівками зелену зону
12.06.2019   //   272 Переглядів

Виконавчий комітет Львівської міської ради 17 травня дозволив внести зміни до детального плану території (ДПТ) у районі вул. Липинського, і фактично цим рішенням виконком намагається узаконити ТОВ «Авалон юніон» будівництво чотирьох багатоповерхівок на вул. Липинського, 27, яке відбувається всупереч Генплану Львову та плану зонування. Про це написали «Наші гроші. Львів».

Згідно із Генпланом та зонінгом, ця територія відноситься до рекреаційних зон озеленених територій загального користування (Р-3), тобто на таких територіях взагалі не дозволене житлове будівництво.

У серпні 2016 р. депутат Львівської міської ради Григорій Козловський звернувся до виконкому про розроблення детального плану навколо району вул. Липинського і фінансував його розробку. У грудні 2017-го документ ухвалили.

ДПТ – це містобудівний документ, який визначає планувальну організацію і розвиток окремої ділянки міста. Вже за цим документом територія, де планував будувати «Авалон юніон», змінила своє функціональне призначення. Тепер вона нібито належить до зони Г-2 та Ж-2. Однак виконком не має права змінювати Генплан та зонування, таке право належить виключно депутатам. Крім того, детальний план не може суперечити зонінгу і Генплану, однак у міськраді це правило порушили.

Водночас у зоні Г-2 можна будувати лише будівлі комерційної діяльності, а Ж-2 – це житлова забудова висотою до 18 метрів (4 поверхи), а допустимі види будівництва – це до 25 метрів (6 поверхів).

Однак у червні 2018 р. виконком видав ТОВ «Авалон юніон» містобудівні умови та обмеження на будівництво 4 багатоквартирних будинків на ділянці площею 1,3 га. Загальна висотність будинків не повинна була перевищувати 26 метрів для двох будинків та 32 і 35 метрів для інших відповідно. А за проектом ТОВ «Авалон юніон» будує 6-9 поверхові будинки, що також суперечило не тільки Генплану та зонінгу, а й діючому на той момент детальному плану. Саме тому виконком 17 травня погодив для компанії «Авалон юніон» дозвіл на розробку проекту нових змін до детального плану.

У відповідь на запит «Наших грошей. Львів» управління архітектури і урбаністики ЛМР визнало порушення законодавства: «Очікуваним результатом розроблення змін до детального плану є опрацювання намірів забудови, згідно з вже виданими містобудівними умовами та обмеженнями».

«Авалон юніон» вже активно проводить будівництво на цій території. В одному із будинків звели майже п’ять поверхів, ще два – на стадії фундаменту, датою введення в експлуатацію зазначено 2 та 4 квартали 2020 р. За даними сайту нерухомості «ЛУН», квартири у житловому комплексі продаються з вересня 2018 р., а їх середня вартість зараз становить 24-26 тис грн. за квадратний метр.

Засновниками ТОВ «Авалон юінон» зазначені дві компанії: ТОВ «Авалон інкомпані» (90% статутного капіталу) і закритий венчурний фонд «Адамант» (10%). ТОВ «Авалон інкомпані» зареєстровано на жителя Дніпра Дмитра Палієнка, якому також належить «Авалон ґрін», «Авалон статус» та «Авалон престиж». Загалом структура групи компаній «Авалон» досить  складна і належить різним особам. Неодноразово про співволодіння компанією «Авалон» заявляв депутат Львівської міської ради Григорій Козловський, однак такі відомості відсутні у його декларації, а сам Козловський пояснювати свій зв’язок з компанією відмовляється.