Нечужі фірми розіграли 133 мільйони на заміну конденсатора ЮУАЕС
05.06.2019   //   353 Переглядів

ВП «Южно-Українська АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» 20 травня за результатами тендеру замовив ТОВ «Альянс» будівельно-монтажні роботи на 132,98 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До 10 листопада мають замінити конденсатор блочно-модульного виконання з трубними системами із корозійностійкого матеріалу турбоустановки К-1000-60/300 енергоблоку №3.

Сам конденсатор «Енергоатом» у лютому замовив ПАТ «Турбоатом» за 469,99 млн грн.

За підсумковою відомістю ресурсів без доставки і ПДВ, індивідуальні металоконструкції (опори, направляючі, кришки, майданчики, рами, оснастка тощо) коштують 53 тис грн./т.

Гарантійний строк складає три роки, забезпечення виконання договору – 2%. На зарплату піде 36,58 млн грн., тобто 27% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 9% – 12,01 млн грн. Переможна пропозиція на 11% нижча від очікуваної вартості закупівлі.

Конкурентами переможця були ТОВ «ЮТЕМ-Інжиніринг» і ДочП «Костянтинівське монтажне управління», причому ніхто не знижував ціну під час аукціону.

Створений у 2004 році переможець «Альянс» із Костянтинівки Миколаївської обасті належить місцевому директору Мирону Шумику, який володіє і керує ПП «Агромир» (у стані припинення). За даними системи «YouControl», раніше партнером Шумика в «Альянсі» був Едуард Семенов, а до того – Сергiй Красносельський і Любов Макуха.

Із 2011 року «Альянс» отримав підрядів на 271,00 млн грн., переважно в ЮУАЕС, зокрема щодо заміни конденсатора К-1000-60/1500 енергоблоку №1, чим і підтвердив свій досвід.

Восени 2018 року поліція Миколаївщини почала кримінальне провадження про можливе привласнення посадовцями ЮУАЕС державних  коштів на суму понад 200 тис грн. у змові з «Альянсом» шляхом завищення вартості робіт із реконструкції градирень.

Субпідрядником «Альянсу» нині є одеське ТОВ «ТМ Одеса» Ігоря Номеровського. Раніше воно в якості «ЮТЕМ-ТМ Одеса» належало ПрАТ «Південтеплоенергомонтаж» Андрія Стального, а до того було ДочП «Одеське монтажне управління» того ж ПрАТ.

Суперник «ЮТЕМ-Інжиніринг» належить вищезгаданому Андрію Стальному, Юрію Маковію, Владиславу Багірову, Руслану Свінціцькому, Павлу Цирульнікову і Сергію Лазаренку. Ця фірма разом з корпорацією «Укртрансбуд» є співзасновниками ТОВ «Будівельна Компанія «Адамант». У свою чергу «Адамант» входить до корпорації «Укрбуд», діяльність якої контролює народний депутат Максим Микитась.

Суперник «Костянтинівське монтажне управління» через ТОВ «ТЕМ Інжиніринг» належить ПрАТ «Теплоенергомонтаж» і кіпрській компанії «Грінкліф Ентерпрайзис Лімітед», яка фігурує у кримінальній справі СБУ проти банків і бірж щодо можливого відмивання коштів через купівлю облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

Акціонерами «Теплоенергомонтажу» є «ТЕМ Інжиніринг», Михайло Шевченко і ПрАТ «КУА та АПФ «Куб» Євгенія Вовка, яке діє в інтересах ПВІФНВЗТ «Мультіфонд».

У 2017 році «Костянтинівське монтажне управління» було субпідрядником «ЮТЕМ- Інжинірингу» із заміни конденсатора енергоблоку №3 ЗАЕС за 62,99 млн грн.