ОДА за 40 мільйонів замовила реконструкцію спорткомплексу фігуранту справи про розтрату
04.06.2019   //   104 Переглядів

Департамент будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської облдержадміністрації 24 травня замовив ТОВ «БК «Євро Еліт Буд» реконструкцію фізкультурно-спортивного, реабілітаційно-відновлювального комплексу «Колос» на вул. Шевченка, 1, у м. Решетилівка. Про це написала Дарина Синицька у «Полтавщині» з посиланням на дані «Прозорро».

Тендер на реконструкцію стадіону «Колос» під сучасний спорткомплекс був оголошений у березні. Тоді торги не відбулися, бо обидва учасники, які заявилися на конкурс, допустилися помилок у поданій тендерній документації.

Очікувана вартість нового тендеру складала 42,2 млн грн. На конкурс заявилися двоє тих самих учасників: ТОВ «Екобуденерго» з пропозицією у 39,4 млн грн. та ТОВ «Будівельна компанія «Євро Еліт Буд» з 38,7 млн грн. Конкуренти не торгувалися, тому аукціон виграла фірма, яка одразу запропонувала меншу ціну.

«БК «Євро Еліт Буд» має провести реконструкцію до 11 липня 2020 року. Роботи розіб’ють на два етапи. Перший — реконструкція існуючих об’єктів, а другий — створення нових.

Спорткомплекс вже має міні-футбольне поле, навіси, трибуни, спортивний та паркувальний майданчики. Підрядник має реконструювати побутовий та спортивний корпуси, гараж, зробити критий майданчик з льодовим покриттям, тенісний корт, майданчики для пляжного волейболу, стрітболу, тренажерів, біотуалетів, сміттєзбірників, розворотний і другий паркувальний майданчики.

У 2019 р. «Євро Еліт Буд» може розраховувати на фінансування першого етапу у розмірі 9,5 млн грн. За цей час фірма має утеплити фундамент та цоколь; улаштувати перекриття; покрівлю; встановити вікна та двері; зробити підлогу, сходи та перегородки; виконати зовнішнє оздоблення; улаштувати ґанки; провести електромонтажні роботи; улаштувати опалення та вентиляцію; водопровід та каналізацію.

За задумом, спорткомплекс повинен замінити спортбазу для людей з інвалідністю в Євпаторії, доступу до якої вже немає. У Решетилівці хочуть проводити навчально-тренувальні та відновлювальні збори для спортсменів, а також збори для людей з обмеженими можливостями. Виконуватиметься все разом з «Інваспортом» — аби будь-яка людина з інвалідністю могла долучитися до спортивних змагань. Також планують проводити змагання всеукраїнського й міжнародного рівнів.

ТОВ «БК «Євро Еліт Буд» належить голові Ради підприємців Полтави, голові Полтавської міської ТВК Євгену Ніколаєнку та громадському діячу, члену Ради підприємців Полтави Євгенію Мартосенку. Фірма не має досвіду у реалізації подібних масштабних проектів. Раніше вона тільки ремонтувала покрівлі районних судів. За даними ProZorro, товариство має 4 відповідні контракти на 5 млн грн.

Один з них — капремонт даху Лубенського райсуду Полтавської області за 1,4 млн грн. Підрядник отримав кошти до закінчення робіт і продовжував їх після снігопаду. За цим фактом правоохоронці відкрили кримінальне провадження. За припущенням поліції, посадовці ДСА підписали документи із завищеними обсягами виконаних робіт. Особами, які, можливо, привласнили частину виділеного на ремонт бюджету, у справі виступають посадовці ТОВ «БК «Євро Еліт Буд».

«Євро Еліт Буд» подає на участь у тендерах пакет документів, де, як приклад виконання подібних робіт, надає договір на ремонти покрівель, підписані заступником начальника Полтавського теруправління Державної судової адміністрації Віталієм Федьком, якого підозрюють у хабарництві. На думку СБУ, Федько отримував по 15% «відкату» за ремонт приміщень судів. Він нібито налагодив механізм одержання неправомірної вигоди від місцевих підприємців, обіцяючи сприяти у підписанні актів виконаних робіт та вчасного перерахунку коштів.