АМКУ вдруге оштрафував за змову фірму депутата, бо «конкурентка» забула в довідці прізвище його сина
04.06.2019   //   88 Переглядів

Адміністративна колегія Львівського тервідділення Антимонопольного комітету визнала ТОВ «Рута» та підприємницю Наталію Тарнопільську винними у вчиненні антиконкуретних узгоджених дій на тендері та оштрафувала їх на загальну суму 58 тис грн.

Відповідне Відповідне рішення опублікували на сайті львівського АМКУ, пишуть «Наші гроші. Львів», які ще в квітні 2018 року виявили змову цих учасників на торгах.

Мова йде про тендер відділу освіти Бродівської райдержадміністрації (Львівська обл.), за результатами якого було укладено з ТОВ «Рута» угоду про постачання яловичини майже на 200 тис грн.

Тоді конкурент переможця торгів – Наталія Тарнопільська,  подала довідку про захист довкілля, де було зазначено її реквізити та вказано прізвище іншої особи – приватного підприємця  Дениса Стаха, який є  сином депутата Бродівської міськради, керівника та співвласника ТОВ «Рута» Петра Стаха. Крім того, згідно з тендерними документами, підприємниця Тарнопільська підписала договір із ТОВ «Рута» на переробку давальницької сировини та орендувала в конкурента склад.

Ще однією ознакою пов’язаності учасників Тарнопільської і «Рута» був спільний номер мобільного телефону (0674153806).

В результаті львівське відділення АМКУ визнало учасників порушниками та оштрафувало фірму «Рута» на 31 тис. грн, а Наталію Тарнопільську – на 27 тис. грн. Конкуренти не зможуть брати участі у відкритих торгах протягом трьох років.

Батько та син Стахи змовлялись не лише з іншими приватними підприємцями, але й між собою. Наприклад, вони за схожою схемою «конкурували» в квітні 2018 року на у тендері «Військового госпіталю Національної гвардії України (Злочів, Львівська обл.), за результатами якого ФОП Стах отримав замовлення на 381 тис грн. Тоді він  орендував склад у ТОВ «Рута» та мав підписаний договір з фірмою на переробку давальницької сировини. Окрім цього, адреса листування з ТОВ «Рута» була адресою проживання підприємця.

За цю антиконкурентну поведінку АМКУ оштрафував змовників на 54 тис. грн в квітні 2019 року.