За угодою зі слідством суд оштрафував на 17 тисяч директора БТІ за $4 тисячі хабара за сіті-лайти у Вознесенську
01.06.2019   //   228 Переглядів

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області 20 травня за угодою зі слідством оштрафував на 17 тис грн. директора комунального підприємства «Вознесенське міжміське бюро технічної інвентаризації» Валерія Онча за вимагання від підприємця і отримання хабара у розмірі 108 тис грн. Про це пише «Преступности.НЕТ» з посиланням на вирок суду від 20 травня.

Підприємець у грудні 2018 р. звернулася до відділу містобудування та архітектури Вознесенської міської ради, щоб отримати дозволів на розміщення в місті десяти рекламних сітілайтів. Начальник цього відділу повідомила йому про порядок отримання дозволів і про те, що необхідно буде виготовити проекти технічної документації, і відправила до директора КП «Вознесенське БТІ».

Чиновник в свою чергу сказав, що за вплив на посадових осіб міської ради для позитивного розгляду заяв на отримання дозволів на розміщення рекламних конструкцій, їх узгодження і за розробку проектів зазначених дозволів підлеглими необхідно заплатити по $200 за конструкцію, тобто всього – $2 тис. При цьому він дав зрозуміти підприємцю, що без хабара той не зможе встановити рекламу.

14 лютого директор БТІ підвищив ціну і сказав бізнесменові про необхідність заплатити вже $4 тис.

5 березня підприємець приніс обумовлену суму в національній валюті, тобто 108 тис грн. Тоді ж правоохоронці затримали чиновника.

11 травня обвинувачений підписав з прокурором Ольгою Левицькою угоду про визнання винуватості у скоєнні злочину за ч.2 ст. 369-2 («Зловживання впливом»). У цьому документі сторони також узгодили і міру покарання – 17 тис грн. штрафу. У результаті суддя Олександр Дробінський затвердив цю угоду.

Видання також звернуло увагу, що спочатку кримінальне провадження кваліфікували за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою»), а санкція цієї статті передбачає більш суворе покарання – позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.