Знайдіть хоч одну відмінність у постмайданних керівниках АМКУ
31.05.2019   //   325 Переглядів

У зв’язку з активізацією чуток про можливе повернення у крісло голови АМКУ Миколи Бараша, який очолював комітет у 2014-2015 роках до призначення Юрія Терентьєва, пропоную простий порівняльний тест.

Метою тесту є показати, що після Майдану АМКУ очолювали два дуже схожі персонажі, і заміна одного на іншого – нічого не змінила у налаштуваннях відомства.

Енергетична монополія Ахметова

Кому належать ці заяви про ДТЕК (одна з них сказана Барашем у травні 2015 року, друга Терентьєвим у серпні 2018 року):

«Можно всеми последними словами называть меня, или Антимонопольный комитет. Но между генерацией и потребителями находится условный черный ящик в виде существующей модели рынка и регулятора. В случае с ДТЭК мы действительно можем говорить о том, что есть признаки доминирующего положения на рынке. Но они не реализовываются самой компанией». «Я всегда считал, и считаю, что АМКУ вне политики … Ситуация с ДТЭК не такая простая как кажется. Действительно у ДТЭК огромная доля в тепловой генерации. Теперь вы хотите, чтобы я, человек, который потратил столько сил на строительство этой конкурентной модели, сказал, что у нас есть монополия?»

Примітка. У Ріната Ахметова були цілком свідомі того, що АМКУ міг вставити дишло закону дуже глибоко. В 2015 році СКМ оприлюднило прес-реліз, у якому було сказано:

«В случае, если расследование докажет, что концентрация активов ДТЭК нарушает требования закона, существует два возможных решения в соответствии с общеевропейской практикой: государственное регулирования нас как монополиста или продажа части активов на открытом конкурсе с привлечением международных советников. Мы готовы к обоим вариантам».

Однак зрештою за результатом діяльності Бараша і Терентьєва жодного ефективного регулювання енергомонополії Ахметова з боку держави фактично немає.

Цигаркова монополія

В 2014 році АМКУ Бараша закрив провадження щодо цигаркової монополії фірми «Мегаполіс-Україна» і українських виробників ПАТ «Філіп Морріс Україна», ПАТ «Джей Ті Інтернешнл Компані Україна», ПІІ «Імперіал Тобако Юкрейн» і ПАТ «АТ тютюнова компанія «В.А.Т. – Прилуки». Монополія збереглась.

В 2017 році АМКУ Терентьєва оштрафував за зловживацький монополізм фірму «Мегаполіс Україна» на 431 млн грн (приблизно у вісім разів менше від можливого), засунув у довгу шухляду справу про змову вищеозначених виробників, і відмовився переглядати вищезгадане рішення АМКУ Бараша. Монополія збереглась.

На той час Генпрокуратура вела кримінальне провадження стосовно дахування посадовцями АМКУ монополіста «Мегаполіс Україна», тоді вже перейменованого у «Тедіс Україна».

Вгадайте, під якими номерами у переліку «Осіб» йшли Бараш і Терентьєв?

Примітка. Особою-11 був держуповноважений Михайло Русинський, а справу Генпрокуратура під керівництвом Юрія Луценко згодом за звичкою розвалила на шматочки і нікого не довела до тюрми.

Блог від: Юрій Ніколов