Одесити розіграли півтора мільярда на секретний ремонт траси Мерефа-Павлоград
23.05.2019   //   216 Переглядів

Служба автомобільних доріг у Харківській області 20 травня за результатами тендеру замовила ТОВ «Автомагістраль-Південь» поточний середній ремонт автодороги державного значення Р-51 Мерефа – Лозова – Павлоград за 1,49 млрд грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2020 року запроектують і виконають поточний середній ремонт траси на ділянці км 0+000 – км 131+189 окремими ділянками загальною протяжністю 85,5 км.

Оскільки проектування замовляють разом із дорожніми роботами, підсумкові відомості ресурсів і кошториси не опубліковані ані замовником, ані підрядником, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів із ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Гарантійний строк на будівлі та споруди експлуатаційної та автотранспортної служб становить 12 років, на земляне полотно та основу дорожнього одягу за технологією регенерації – 10 років, на основу дорожнього одягу, мости і цементобетонне покриття – 8 років, на водопропускні труби і регуляційні споруди – 6 років, на асфальтобетонне покриття і дорожнє огородження – 5 років, на дорожні знаки і напрямні стовпчики – 2 роки, на інші послуги з поточного ремонту – рік, на розмітку фарбою – півроку.

Забезпечення виконання договору складає 0,5%. На заробітну плату піде 23,49 млн грн., тобто 2% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще % – 11,77 млн грн. Ціна угоди на 21% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 1,88 млрд грн.

Нагадаємо, «Автомагістраль-Південь» одеситів Олега Наливанного і Валерія Короткова очолила Топ-10 найбільших дорожніх ремонтників у 2018 році від «Наших грошей».

Єдиним допущеним конкурентом було ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» з вищою на 21% ціною, причому ніхто не знижував ціну на аукціоні. Джерела «Наших грошей» вказують, що український «Онур», який заснували Онур Четінджевіз, Ісхан Четінджевіз з Туреччини і львів’янин Олег Фаріон, нібито вже не має стосунку до турецької фірми «Onur Taahhut Tasimacilik Insaat Tic. ve Sanayi A.S», а потрапив під вплив першого заступника голови фракції «БПП» Ігоря Кононенка. Тому турецькі «родоначальники» повернулись на український ринок турецькою юрособою. Турецький «Onur» і український «Онур» зайняли відповідно друге і третє місця у вищезгаданому Топ-10 за 2018 рік.

Натомість ТОВ «Ростдорстрой», ПП «Полтавабудцентр» і ТОВ «Славдорстрой» не допустили до торгів у тому числі через недостатній обсяг робіт за наданими аналогічними договорами. Раніше «Полтавабудцентр» і «Славдорстрой» оскаржували в АМКУ вимоги замовника щодо мінімальних обсягів робіт за аналогічними договорами, але не змогли довести і документально не підтвердити, як це порушує їхні права та законні інтереси.