Чому окремі справи ведуть не ті держуповноважені, за якими в АМКУ закріплені відповідні ринки?
19.05.2019   //   220 Переглядів

Державна уповноважена АМКУ Агія Загребельська дає поради як діяти у контексті змін, що відбуваються у регламентних процедурах.

 

Питання: Чому окремі заяви/справи/перевірки/дослідження проводяться не тим державним уповноваженим, за яким закріплений відповідний ринок?

Відповідь: Дійсно, наказом голови Комітету за державними уповноваженими були закріплені ринки. Однак з часом Головою Комітету, як посадовою особою, яка розподіляє між державними уповноваженими заяви/справи/тощо, була розпочата практика визначення по окремим кейсам державного уповноваженого, який займається іншими ринками.

Наприклад, по моїм ринкам це були наступні кейси:

  • дослідження ринку туристичних послуг, про яке ви кілька разів мене питали, за рішенням Голови Комітету проводиться Головою Комітету;
  • перевірка майданчиків в системі Прозоро за рішенням Голови Комітету проводиться першим заступником Голови Комітету;
  • розслідування змови між кіно-дистриб’юторами за рішенням Голови Комітету проводиться першим заступником Голови Комітету;
  • справа про концентрацію на ринках кінопродукції за рішенням Голови АМКУ розглядалась Головою Комітету тощо.

Ви, як суб’єкти звернення, та ми, як державні уповноважені, не можемо вплинути на цей процес – рішення приймається одноособово Головою АМКУ.

У зв’язку з чим, у разі якщо заява/справа/дослідження/перевірка тощо Головою АМКУ розписано на іншого державного уповноваженого, вам потрібно контактувати саме з ним щодо ходу його проведення та отримання необхідної інформації.

 

Питання: Чому відповідь на ваше звернення підписує не державний уповноважений, за яким закріплений певний ринок, а в.о. керівника апарату?

Відповідь: Відповідно до діючих на сьогодні наказів Голови АМКУ (після внесення в останні окремих змін), звернення громадян розглядаються профільним структурним підрозділом без залучення державного уповноваженого та підписуються керівником апарату.

З практики – не поодинокі випадки, коли я, наприклад, як державний уповноважений, що опікується станом конкуренції на ринках послуг, не згодна з позиціями, що викладаються у відповідях на звернення.

У разі якщо ви хочете отримати відповідь на своє звернення саме від державного уповноваженого Комітету, ви можете це зробити адресувавши його саме конкретному державному уповноваженому, який опікується ринками, яких стосується звернення.

В такому випадку, за діючою інструкцією з діловодства, яка не може бути змінена без погодження більшості членів Комітету, ваше звернення буде серед іншого розписано/передано державному уповноваженому, якому ви його адресували.