До узаконення скандальної 17-поверхівки біля Лаври підключили суд
17.05.2019   //   330 Переглядів

Суд зобов’язав Державну архітектурно-будівельну інспекцію України повторно розглянути заяву ТОВ «Мрія-Плюс» про прийняття в експлуатацію житлового комплексу на вул. Лейпцизькій, 13 у Печерському районі Києва. Про це свідчить рішення Окружного адмінсуду Києва від 24 квітня.

ТОВ «Мрія-Плюс», як замовник будівництва, подало до ДАБІ України заяву про прийняття в експлуатацію житлового комплексу на вул. Лейпцизькій, 13 та видачу сертифіката щодо цього об’єкта.

21 грудня 2018 року ДАБІ України відмовило фірмі у видачі сертифікату. Підставою назвали те, що фірма не надала документи, необхідні для прийняття рішення про видачу сертифіката, а саме – виконавчу документацію.

Після цього «Мрія-Плюс» пішла в суд з вимогою зобов’язати ДАБІ України видати сертифікат.

Розглядаючи справу, суд вказав, що підставою для видачі сертифікату є заява замовника та акт готовності об’єкта до експлуатації. При цьому Держархбудінспекція під час розгляду питання прийняття в експлуатацію об’єктів має право на одержання виконавчої документації.

Суд вказав, що фірма надіслала в ДАБІ заяву і акт. Однак, суд не отримав доказів звернення ДАБІ до «Мрія-Плюс» із запитом щодо надання вказаних додаткових матеріалів.

Суд дійшов висновку, що відмова ДАБІ у видачі сертифікату на підставі ненадання додаткових документів є необґрунтованою.

При цьому суд назвав «передчасною» вимогу фірми зобов’язати ДАБІ видати їй сертифікат. І натомість зобов’язав ДАБІ України повторно розглянути заяву ТОВ «Мрія-Плюс».

Генпідрядником забудови є «Київміськбуд».

Нагадаємо, у 2016 році Міністерство культури повідомило, що ділянка на вул. Лейпцизькій, 13 розташована в буферній зоні об’єкта зі списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Святої Софії з прилеглими монастирськими будівлями, Києво-Печерська Лавра». Забудову провели на валах Київської фортеці.

Відповідно до чинного законодавства України, максимальна допустима висотність на цій території становить 27 метрів (8-9 поверхів). Разом з тим забудовник звів 17 поверхів.

Будівництво здійснене на ділянці площею 0,45 га, яку ТОВ «Мрія-Плюс» отримала в оренду у 2007 році на 10 років. У 2017 році провладна більшість депутатів Київради не підтримала проект рішення про відмову у поновленні оренди через ряд порушень з використання землі.

Станом на 2017 рік забудова на вул. Лейпцизькій, 13 була об’єктом кримінального провадження. Даних про рух у цьому провадженні на сьогодні немає.

З 2007 по 2016 рр засновниками ТОВ «Мрія-Плюс» були мати екс-кандидата в мери Києва Сергія Думчева Валентина Думчева та Інна Журба. У 2016-му Валентину Думчеву у складі засновників замінив Леонід Хоменко. Він входив до Спостережної ради банку «Преміум», головою якої був Сергій Думчев.

До складу фірми «Мрія-Плюс» у середині 2000-х входив Самошин Олександр Арнольдович. У той же період його батько Арнольд Самошин разом з нинішнім нардепом Сергієм Шаховим заснували ТОВ «Інкософ». У 2007 році їх у складі засновників замінила Інна Журба і кіпрська компанія. Журба, Шахов, Самошини – усі були зареєстровані у м. Стаханов Луганської обл.

Керівником ТОВ «Мрія-Плюс» з 2016 року є Юлія Нікітіна.