Поліція розслідує незаконну зміну строків торгів по Інституту раку з кабінету замовника
16.05.2019   //   352 Переглядів

Поліція розслідує незаконну зміну строків трьох тендерів щодо розбудови Національного інституту раку, яку була внесено невідомими особами у систему «Прозорро» із кабінету ДП «Державний будівельний центр Міністерства охорони здоров’я України». Про це повідомила державна уповноважена АМКУ Агія Загребельська.

Директор ДП Денис Єлєнєв подав заяву в поліцію. Печерське управління поліції ГУ НП у м. Києві 23 квітня почало кримінальне провадження №12019100060001813 за ч. 1 ст. 361 «Незаконне втручання в роботу автоматизованих електронно-обчислювальних машин, їх систем чи комп’ютерних мереж». В оприлюдненому замовником витягу з ЄРДР сказано, що невстановлена особа 18 квітня несанкціоновано втрутилася в роботу автоматизованої системи та протиправно змінила логін і пароль кабінету замовника на «SmartTender», і того ж дня невстановлені особи змінили строки трьох тендерів:

АО «Квадра Право» 19 квітня оскаржило в АМКУ дискримінаційні умови двох менших тендерів щодо вартості аналогічного договору та кількості обладнання і працівників.

Замовник повідомив, що при оголошенні цих двох тендерів встановив строк оскарження умов закупівлі до 17 квітня та кінцевий строк подання тендерних пропозицій до 21 квітня з накладенням ЕЦП. Після цього він більше не змінював і не переносив строки. Однак 18 квітня невідомі особи протиправно змінили логін та пароль від кабінету замовника на електронному майданчику «SmartTender» та подовжили вказані строки на травень. При цьому файли тендерної документації лишилися у початкових версіях.

ТОВ «СмартТендер» підтвердило первинні строки 17 і 21 квітня та незмінність файлу тендерної документації.

За даними майданчика, 17 квітня було збільшено кінцевий строк подання пропозицій з 21 квітня на 16 травня без накладення ЕЦП, а 18 квітня було зменшено кінцевий строк подання пропозицій з 16 травня на 25 квітня з накладенням ЕЦП.

Від «Наших грошей»:За наказом Мінекономрозвитку №490, замовник зобов’язаний застосовувати ЕЦП при оприлюдненні будь-яких документів під час надпорогових торгів або звітування про укладені договори. Тому зміна строків 17 квітня без накладення ЕЦП була порушенням, незалежно від того, хто саме її здійснив.

Як пише замовник, після відновлення ним санкціонованого доступу до кабінету технічної можливості повернути встановлені строки не було, тому вони не відображені на порталі.

Від «Наших грошей»: Дії через кабінет замовника за 18 квітня схожі на спробу скасувати дії за 17 квітня. Однак система «Прозорро» не дає повернути кінцевий строк подання пропозицій ближче, ніж на сім днів, відведених для оскарження.

Адмінколегія припинила розгляд скарги «Квадро Право» через сплив строків оскарження умов тендерної документації, оскільки оскаржувались вимоги, в які не вносилися зміни.

Анна Сорока, «Наші гроші»