Тендерна колегія АМКУ задовольнила скарги «Полтавабудцентру» на заточки «укравтодорівців» по тендерах на 784 мільйони
15.05.2019   //   310 Переглядів

Адміністративна колегія АМКУ із розгляду тендерних скарг задовольнила скарги ПП «Полтавабудцентр» по восьми ремонтних тендерах Служби автомобільних доріг у Вінницькій області загальною очікуваною вартістю 784,40 млн грн. Про це повідомив кореспондент «Наших грошей» з Комітету.

Розгляд тендерних скарг відбувся 14 травня. ПП «Полтавабудцентр» оскаржувало вісім тендерів САД у Вінницькій області: щодо закупівель робіт із поточного середнього ремонту автодороги М-21 ВиступовичіЖитомирМогилівПодільський (загальною очікуваною вартістю 350,39 млн грн), капітального та поточного середнього ремонтів автодороги М-12 СтрийТернопільКропивницький-Знам’янка (за 434,01 млн грн).

За процедурами, які перебували на етапі подання пропозицій, компанія оскаржила прописане у документації право замовника відхиляти пропозиції учасників у випадку, якщо від інших обласних САД надійде інформація про незадовільне виконання учасником робіт з ремонту доріг – чи то в частині порушення строків, чи то якості тощо.

Цю «заточку» раніше використовувала САД у Сумській області. Минулого року тендерна колегія уже визнавала її дискримінаційною. Головою Колегії тоді була Ніна Сидоренко.

Тож, і цього разу, згідно з практикою АМКУ, орган оскарження у складі державних уповноважених Андрія Вовка, Агії Загребельської та Анни Артеменко одноголосно задовольнив основні пункти скарги «Полтавабудцентру».

На деяких тендерах Вінницької САД замовник уже оцінив пропозиції учасників, відхиливши заявки «Полтавабудцентру». Підставою для відхилення назвали «невідповідності кваліфікаційним критеріям», мовляв, компанія завантажила договір на постачання асфальтобетонної суміші, у якому не зазначено її тип, що не відповідає вимогам ТД.

Однак, у «Полтавабудцентр» заперечили: у наданому компанією договорі постачання з ТОВ «Вінницька нафтобітумна компанія» у повній відповідності вимогам ТД зазначено і марку, і тип і кількість асфальтобетонної суміші, які будуть постачатись.

Відтак, тендерна колегія визнала, що відхилення «Полтавабудцентру» було неправомірним.

Додамо, 14 травня «Полтавабудцентр» також оскаржила два тендери САД у Хмельницькій області щодо неправомірного допущення до аукціонів учасників ПП «МВМ-13», ТОВ «Техно-Буд-Центр», ТОВ «СТЛ+М», ТОВ «Новшляхбуд» на закупівлях робіт із поточного середнього ремонту автодоріг Т-18-04 Корець – Славута – Антоніни за 23,16 млн грн та Т-23-06 Шепетівка – Старокостянтинів за 11,50 млн грн, а також – закупівлю Управління дорожнього господарства Одеської міської ради щодо поточного ремонту вулично-дорожньої мережі в Одесі очікуваною вартістю 4 млн грн в частинах власного неправомірного відхилення та акцепту пропозиції ТОВ «Білдинг Лімітед Груп». Результати розгляду цих скарг очікуються.

Нагадаємо, «Полтавабудцентр» прописане в Полтаві і має статутний капітал 0 грн. Єдиним бенефіціаром підприємства є Славік Асланян, в будинку якого і зареєстрована фірма. Директор – Гарник Петросян.

Фактичним керівником цього підприємства є одеський бізнесмен Араік Амірханян. Його розшукувала поліція із березня 2017 р. як особу, що переховується від слідства. 1 квітня Амірханяна затримали, коли він увірвався до приміщення Одеської САД із «тітушками».

Це підприємство масово оскаржує у АМКУ дорожні тендери по всій країні. Зокрема, за останні два роки «Полтавабудцентр» оскаржив тендерів на майже 24 млрд грн.

Загалом із 2016 року замовники зі всієї країни підписали з цим підприємством півсотні угод на більш ніж 2 млрд грн. Підприємство неодноразово звинувачували в неякісному виконанні робіт, торік СБУ обшукала його офіс. Однак предметних звинувачень з арештами силовики не висунули.