«Зоря»-«Машпроект» скупилась у заводу Лук’яненка компресорами на півмільярда
05.05.2019   //   374 Переглядів

ДП «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря» – «Машпроект» 19 квітня уклало дві угоди з АТ «Сумський завод насосного та енергетичного машинобудування «Насосенергомаш» про поставку компресорів і газоперекачувальних агрегатів на загальну суму 585,00 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2020 року в с. Ничипорівка Яготинського р-ну Київської обл. поставлять чотири комплекти блока відцентрового компресора для ГПА-Ц-16С/57-1,7М1 по 74,52 млн грн., чотири комплекти відсіків та блоків газоперекачувального агрегату ГПА-Ц-16С/57-1,7М1 по 69,96 млн грн. Ще 7,03 млн грн. піде на послуги шеф-монтажу, пусконалагодження, збирання й випробування, а 46 тис грн. – на навчання персоналу.

Договір щодо компресорів передбачає аванс, але у звіті про укладення не вказано розмір.

Нагадаємо, у жовтні 2018 року філія «Дирекція з будівництва та реконструкції газотранспортної системи» АТ «Укртрансгаз» через відкриті торги замовила заводу «Зоря» – «Машпроект» реконструкцію компресорної станції «Яготин» за 2,25 млрд грн. У грудні 2018 року «Зоря» – «Машпроект» відписала ПрАТ «Спеціалізоване монтажне управління №24» 755,93 млн грн. на будівельно-монтажні роботи щодо цієї станції.

Із жовтня 2016 року 83% акцій заводу «Насосенергомаш» заведено на кіпрську фірму «Ейч. Ем. Ес. Кепітал лімітед» («H.M.S. Capital Limited»). Раніше замість неї акціонером напряму була російська група «Гидромашсервис» («ГМС»), основними власниками якої є Герман Цой і Володимир Лук’яненко. Останній значиться кінцевим бенефіціаром заводу, маючи російські адресу і паспорт.

Його батько Володимир Лук’яненко-старший багато років був керівником і є акціонером ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання», яке у свою чергу до 2004 року було акціонером «Насосенергомашу».

«Насосенергомаш» у 2005 році увійшов до групи «ГМС».

У 2007 році до неї приєдналися також завод «Гідромаш» та ВАТ «Науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут атомного та енергетичного насособудування» («ВНДІАЕН»).

Того ж року «Сумське НВО» перейшло під контроль групи «Енергетичний стандарт» Костянтина Григоришина, а Лук’яненко-старший залишався почесним президентом. У 2012 році він продав частину акцій «Смарт-холдингу» Вадима Новінського.

Із грудня 2015 року «Насосенергомаш» отримав державних підрядів на 1,32 млрд грн.