За угодою зі слідством суд призначив умовний термін директору облавтодору за 300 тисяч хабара за рішення по оренді
12.04.2019   //   350 Переглядів

Директор Волинського облавтодору, якого спіймали на отриманні хабара у розмірі 300 тис грн., отримав два роки умовного покарання. Про це повідомили «Волинські новини» з посиланням  на вирок Луцького міськрайонного суду Волинської області від 5 квітня.

У 2018 р. директор ДП «Волинський облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» вимагав у підприємиці винагороду в сумі 300 тис грн. за надання дозволу та погодження укладення договору оренди будівлі і споруди охоронюваної стоянки автомобілів на автодорозі Київ-Ковель-Ягодин км 382+000, загальною площею 7,7 тис кв м, що знаходиться у селі Оконськ Маневицького району. Приміщення необхідно було для розміщення кафе-бару з продажем підакцизних товарів.

Кошти мали бути передані службовим особам Державного агентства автомобільних доріг України та ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України»».

Обвинувачений, отримавши згоду на надання неправомірної вигоди в розмірі 300 тис грн., які, як він запевнив, необхідно надати в якості неправомірної вигоди службовим особам Державного агентства автомобільних доріг України та ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України»», усно вказав працівникам виробничо-кошторисного відділу ДП «Волинський облавтодор» підготувати пакет документів, необхідних для надання дозволу на передачу в оренду нерухомого майна та скерував відповідні документи до ПАТ «ДАК» «Автомобільні дороги України».

У подальшому до підприємиці, яка хотіла взяти в оренду приміщення, зателефонувала представник ДП «Волинський облавтодор» ВАТ «ДАК» «Автомобільні дороги України» та повідомила про необхідність прибути для укладання договору оренди. Згодом директор облавтодору підписав договір оренди нерухомого майна про надання у строкове платне користування будівлі і споруди охоронюваної стоянки автомобілів.

У вересні директор облавтодору, перебуваючи на автостоянці поблизу гіпермаркету «Там-Там», отримав від підприємиці 300 тис грн., які ніби то призначались для надання у якості неправомірної вигоди службовим особам Державного агентства автомобільних доріг України та ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України»» за надання дозволу та погодження укладення договору оренди. Хоча насправді директор облавтодору не мав наміру передавати комусь гроші, а лише обманом прагнув ними заволодіти.

Обвинувачений та прокурор уклали угоду про визнання винуватості. В результаті, суд визнав директора Волинського облавтодору винним та за ст. 369 КК України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі). За цією статтею він призначив 10,2 тис грн. штрафу. Натомість за ч.3 ст. 190 КК України (шахрайство) призначив директору облавтодору як остаточне покарання у вигляді позбавлення волі на три роки, однак замінив його на умовний термін на 2 роки.

Від «Наших грошей»:         

У 2018 році директором ДП «Волинський облавтодор» був Микола Янчук. З посади він звільнився у березні цього року. У преамбулі до вироку Янчук вказаний не працюючим.

Потерпіла сторона у цій справі – підприємиця Алла Цалай.