Суд скасував «дисциплінарку» для керівника вінницького АМКУ через необережність апаратника Терентьєва
05.04.2019   //   220 Переглядів

Сьомий апеляційний адміністративний суд задовольнив скаргу голови Вінницького ОТВ АМКУ Миколи Слободянюка, визнавши протиправним наказ Антимонопольного комітету про накладення на нього дисциплінарного стягнення. Про це свідчить постанова суду від 21 березня.

Очільник Вінницького ОТВ АМКУ Микола Слободянюк надавав працівникам відділення повноваження, не передбачені нормами чинного законодавства. Зокрема, усупереч нормам Положення про територіальне відділення АМКУ, уповноважував їх на безперешкодний доступ до документів та матеріалів, необхідних для проведення розслідування у справі. При чому, як у рамках збору доказів у справах, так і під час розгляду заяв та звернень народних депутатів.

Серед таких у судових матеріалах зафіксоване звернення народного депутата від БПП Сергія Кудлаєнка, заступника голови Комітету ВРУ з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. На парламентських виборах 2014 року Кудлаєнко обіцяв домогтися перетворення Антимонопольного комітету на ключовий економічний регулятор.

Як повідомляли «Наші гроші», у центральному апараті Комітету про дії Слободянюка довідались у серпні 2018 року, під час комплексної перевірки діяльності Вінницького тервідділення за підсумками роботи у 2016-І півріччі 2018 років.

Відносно голови ОТВ відкрили дисциплінарне провадження, за результатами якого 1 жовтня в.о. керівника апарату Комітету Юрій Литвин оголосив Миколі Слободянюку догану. Відповідним наказом Слободянюка було також позбавлено преміальних виплат за четвертий квартал 2018 року.

Слободянюк оскаржив правомірність наказу у суді першої інстанції, однак програв.

Апеляційна інстанція вирішила спір інакше, позаяк накладення стягнення не було погоджене з головою АМКУ Юрієм Терентьєвим, резюмував суд.

Колегія суддів відзначила, що підписаний Литвином наказ про накладення дисциплінарного стягнення був виданий на підставі доповідної записки, складеної директором Департаменту конкурентної політики АМКУ Олександром Білянським за результатами перевірки. У лівому верхньому куті записки Терентьєв поставив резолюцію з настановою «Розглянути і внести пропозиції».

«В той же час погодження на притягнення позивача до дисциплінарного стягнення Головою Комітету не надавалось», – відмітив суд.

Таким чином, колегія суддів вирішила, що оскаржуваний наказ не був погоджений із Терентьєвим, а відтак – Литвин не мав права застосовувати до Слободянюка дисциплінарне стягнення.

Крім того, суд не погодився із тим, що Слободянюк перевищив свої службові повноваження, а навпаки мав законні підстави надавати службові доручення працівникам відділення на безперешкодний доступ до місць зберігання інформації.

Нагадаємо, Микола Слободянюк очолив Вінницьке ОТВ АМКУ у 2011 році. До призначення займав посаду замкерівника того ж відділення.

Юлія Костюк, «Наші гроші»