Відразу після поставки локомотивів GE залізниця почала купувати у американців до них запчастини
27.03.2019   //   223 Переглядів

Регіональна філія «Придніпровська залізниця» ПАТ «Українська залізниця» 22 березня уклала угоду з ТОВ «Транспортейшн Юкрейн» щодо закупівлі запчастин до американських локомотивів на загальну суму 3,12 млн грн.

Про це пише «Залізниця без корупції» з посиланням на дані системи «Прозорро».

Договір було підписано в той самий день, коли останні локомотиви General Electric виїхали з «Крюківського Вагонобудівного Заводу» після остаточного укомплектування. Сама угода була укладена за переговорною процедурою, офіційне обґрунтування – відсутність конкуренції серед постачальників.

Договір не було оприлюднено. Також не було пояснено, чому запчастини до локомотивів купує «УЗ», адже у нових локомотивів має бути гарантійне обслуговування коштом виробника.

«Транспортейшн Юкрейн» зареєстроване 8 місяців тому в Києві, засновником є американська «Транспортейшен Системс Холдингс Інк», а керівником Байхан Гокхан – генеральний менеджер «General Electric» в країнах СНД, Європи, Ближнього Сходу і Північної Африки.

Фото Байхан Гокхан

Підставою для укладання прямого контракту з «Транспортейшн Юкрейн» став лист Торгово-промислової палати України від 20.02.2019 № 187/07-24 стосовно того, що саме ця фірма є єдиним офіційним постачальником на території України оригінальних запасних частин до локомотивів серії ТЕ33АС, вироблених «Дженерал Електрик Транспортейшн», а також єдиним субпідрядником вищезазначеної компанії, що виконує авторизовані послуги з технічного обслуговування локомотивів ТЕ33АС.

В лютому цього року стало відомо, що «General Electric», яка раніше звільнила 30 тисяч працівників, продала свій бізнес з виробництва локомотивів компанії «Wabtec Corporation».

Від «Наших грошей»

В березні 2018 року «Укрексімбанк» оприлюднив в системі «Прозорро» звіт про укладення договору від 23 лютого з ТОВ «Джиі Україна» на постачання локомотивів на $140,40 млн. (майже 4 млрд грн.) для подальшої передачі у лізинг. Мова йшла про оплату постачання перших 30 тепловозів ТЕ33А, які держбанк  в подальшому передавав  «Укрзалізниці» в лізинг. При цьому,  згідно листа «Укрексімбанку» до Уряду, українська сторона мала здійснити 100% предплату за тепловози, які мали поставити до лютого 2019 року. Всі локомотиви були поставлені вчасно,

Ціна за 1 один локомотив складає $4,68 млн. дол. США. При цьому контракти інших залізниць світу передбачали значно нижчі ціни.