Верховний суд вирішив, що Антирейдерська комісія не має права займатись рейдерством, яке сталось до 1 січня 2016 року
22.03.2019   //   293 Переглядів

Верховний Суд підтвердив, що ні Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Міністерства юстиції (далі – Антирейдерська комісія), ні саме міністерство не уповноважені розглядати скарги на реєстраційні дії, вчинені до 1 січня 2016 року. Про це свідчить постанова Верховного Суду від 6 лютого 2019 року.

Даною постановою суд задовольнив скаргу кіпрської фірми «Headparade services (overseas) limited» на постанову Київського апеляційного адмінсуду за позовом цієї компанії до Мін’юсту та Антирейдерської комісії.

У постанові йдеться про нежилі приміщення в Києві на вул. Татарській, 6. У 2008 році приватна особа заставила ці приміщення «Автозазбанку». Потім, не повідомивши банк,  під час ремонту змінила площу нерухомості і через суд оформила право власності, зареєструвавши її як новий об’єкт, а згодом – продала.

Банк не знаючи про це, передав право грошової вимоги щодо цієї приватної особи ТОВ «Кредитні ініціативи», фірма через суд 2015 року набула право власності на приміщення на Татарській, 6. Але потім виявила, що майно вже має нових власників – кіпрську компанію «Headparade services (overseas) limited», представником якої є Віталій Дубінко – брат в.о.гендиректора ДП «Інформаційні судові системи» Дмитра Дубінка.

15 грудня 2016 року ТОВ «Кредитні ініціативи» подали скаргу в Антирейдерську комісію з проханням скасувати дії трьох реєстраторів, які реєстрували право власності за іншими власниками у 2015-2016 роках.

28 грудня 2016 року комісія задовольнила скаргу ТОВ «Кредитні ініціативи», тим самим поновивши право ТОВ на нежитлові приміщення.

12 квітня 2017 року «Headparade services (overseas) limited» звернулася в Окружний адмінсуд з проханням скасувати рішення Антирейдерської комісії. 11 вересня 2017 року суд задовольнив скаргу «Headparade» –  скасував наказ Міністерства юстиції, винесений на основі рішення  комісії.

Мін’юст подав апеляцію і виграв її. Логіка суддів Київського апеляційного адмінсуду була такою: законодавством не встановлено, що Мін’юст не приймає до скарги на дії реєстраторів, вчинені до 1 січня 2016 року. А якщо це ніде чітко не прописано, значить, повноваження у Мін’юсту були.

Верховний Суд поставив остаточну крапку в цьому питанні: вирішивши, що антирейдерська комісія не мала права скасовувати реєстраційні дії, вчинені до 1 січня 2016 року, оскільки до цієї дати повноваженнями розглядати скарги на дії державних реєстраторів були наділені виключно суди.