Проблеми опалення співпали з появою у комунальників Кернеса фаворита, на якого злили 100 мільйонів
13.03.2019   //   101 Переглядів

За останні два роки люди з оточення директора КП «Харківські теплові мережі» Сергія Андрєєва завдяки змові на тендерах та неконкуретні закупівлі отримали від комунальників  замовлень на понад 100 млн грн.

Про це Павло Новик та Євген Лісічкін написали для «Харківського антикорупційного центру».

З 2016 року основним підрядником КП «Харківські теплові мережі», що опікується тепломережею міста, стало «Схід-Теплоремонт». За два роки фірма отримала понад 60 підрядів на загальну суму понад 100 млн грн. Більшість угод укладено без проведення аукціону.

В свою чергу поліція підозрює, що в 2016-2018 роках «Схід-Теплоремонт» за попередньою змовою із групою інших осіб використовували низку фірм для спотворення результатів торгів. Мова йде про ТОВ «Схід – Теплоремонт», ТОВ «ВІС – Т», ТОВ «БК Тепломонтаж», ТОВ «Спеценергомонтаж», ТОВ «НВП Харків-Енергопромсервіс», ТОВ «Промтехбудінвест».

За даними слідства, для придбання матеріалів за завищеними цінами переможці торгів використовували підконтрольне підприємство ТОВ «Схід-рембуд», засновником є заступник директора «Схід – Теплоремонт».

На думку поліції, була застосована така схема: одна фірма купує за ринковими цінами, потім йде накрутка, а різницю виводять за допомогою згаданих фіктивних фірм.

Співвласником «Схід-Теплоремонт» є Андрій Масюк та Ніка Ананьєва, яка є також співвласником в ТОВ «Кембрідж Україна». Іншим співвласником ТОВ «Кембрідж Україна» є Володимир Євгенійович Єна. Людина з таким ПІБ в 2007-2008 роках займала посаду заступника директора з капітального будівництва КП «Харківські теплові мережі».

За даними ХАЦ, після того Єна працював начальником служби капітального будівництва та реконструкції цього ж КП. Крім того, за неофіційною інформацією, Єна мав добрі стосунки з братом керівника підприємства Олександром Андрєєвим, який працює начальником Філії інноваційно-інвестиційної діяльності та розвитку КП «ХТМ».

Так, одним зі спаринг-партнерів «Схід-Теплоремонт» було ТОВ «НВП Харків-Енергопромсервіс», всі засновники якої пов’язані зі співробітниками ХТМ.

Власниками «НВП Харків-Енергопромсервіс» є Леонід Лисак, Станіслав Клименко та Вадим Шевченко, а керівником — Михайло Кротов.

Владислав Лисак є директором філії «Теплоелектроцентраль-3» КП «Харківські теплові мережі».

Вадим Шевченко є заступником директора цієї філії, а Станіслав Клименко є чоловіком Зої Клименко, яка також працює на КП «Харкіські теплоі мережі». Тут працює і Михайло Кротов. Він чоловік Наталії Голосовської, яка є замначальника хімслужби КП «ХТМ».

При цьому, ніхто з вищеперелічених не вказав у деклараціях, що має статутні внески у ТОВ «НВП Харків-Енергопромсервіс».

Останні два роки Харків гостро відчуває проблеми з опаленням.