Трейдери відмовляються від тендерів «Укрзалізниці» через занижену ціну дизпалива і «ручник» у графіку поставок
07.03.2019   //   116 Переглядів

«Укрзалізниця» понад 1,5 місяця не може закупити дизельне пальне через відсутність інтересу у компаній-постачальників. Про це йдеться у матеріалі Миколи Топалова в «Економічній правді».

Останній тендер, оголошений ще 22 грудня минулого року, досі не відбувся через відмову компаній-постачальників брати участь у торгах.

Свої документи на тендер не подали компанії Socar, WOG, ОККО та компанія «Анвітрейд», яка за минулий рік продала «Укрзалізниці» пального на 2,74 млрд гривень.

«Ми сумніваємося в економічній доцільності участі в аукціоні на запропонованих «Укрзалізницею» умовах», — заявили в Socar.

«Ми не подавали свої пропозиції, в торгах участі не брали. Невигідні умови постачання, не бачимо економічної доцільності», — прокоментували у WOG.

Аналогічну відповідь ЕП отримала від прес-служби «Анвітрейду»: «Наша компанія не брала участі в останніх тендерах УЗ. Торги нас не зацікавили, оскільки в УЗ очікували нижчу ціну, ніж ту, за якою ми готові були постачати пальне».

Від «Наших грошей». «Укрзалізниця» виставили очікувану вартість палива на рівні 26 488 грн/т. Це менше від цін на гуртовому ринку, які станом на 7 березня, за даними «Enkorr», становлять 26 670 грн/т.

«При цьому трейдери мають й інші зауваження до роботи найбільшого споживача пального», – йдеться у статті.

«Ми високо оцінюємо ризики, пов’язані з відсутністю надійного механізму виконання тендерних угод. Мова йде про відсутність чіткого графіка поставок і затримки з оплатою. Трейдер зазнає фінансових і репутаційних збитків. Сподіваємося, УЗ зробить серйозні кроки для зміни даної ситуації», — наголосили в Socar.

«Серед речей, які можна вдосконалити, — графік поставок, що дало б можливість планувати відвантаження», — заявили у прес-службі ОККО. «Укрзалізниці» треба оптимізувати процес закупівель та покращити фінансову дисципліну. В ідеалі вона мала б перейти на передоплату», — зауважили в компанії «Анвітрейд».

1 березня «Укрзалізниця» вкотре продовжила термін подачі заявок за чотирма тендерами на закупівлю 60 тисяч тонн дизпалива до 11 березня у зв’язку з необхідністю аналізу ситуації на паливному ринку.

До цього «Укрзалізниця» ввела обмеження на використання дизельного палива в зв’язку з припиненням поставок та критично низькими запасами.

У самій компанії 1 березня повідомили, що найближчими днями повинні отримати партію пального обсягом 10 тисяч тонн. Крім того, заявили в УЗ, діючі контракти з постачальниками передбачають поставку ще 30 тисяч тонн дизелю, що покриває потребу компанії в дизпальному на 1,5–2 місяці.