Замміністра екології не задекларував мисливську фірму доньки, у якої прокуратура хоче забрати 49 тисяч гектарів під Києвом
01.03.2019   //   353 Переглядів

Заступник міністра екології Остапа Семерака Віктор Вакараш не вказав у своїй декларації за 2017 рік ТОВ «Мисливські стежки ІІ», співвласницею якої є донька чиновника Вікторія Вакараш. Про це йдеться в сюжеті Інни Попович для програми «ЦРУ» (24 канал).

Віктор Вакараш обійняв посаду заступника міністра екології у 2016 році. Раніше він перебував лише на держслужбі. Зокрема, встиг попрацювати головою Київської ОДА, радником міністра Кабміну.

Чиновник мешкає з дружиною, донькою і зятем. В своїй декларації він вказав будинок на майже 600 кв м в елітній Петропавлівській Борщагівці. У родини ще 6 ділянок загальною площею 183 сотки, 6  квартир у Києві, гараж, ще один будинок в області на 130 «квадратів» та три автівки люкс-класу.

Елітний будинок Вакараша

 

Авто заступника міністра екології

 

Як з’ясували журналісти, доньці заступника міністра Вікторія Вакараш належить шоста частина ТОВ «Мисливські стежки ІІ», чия спеціалізація  – мисливство, відловлювання тварин і надання пов’язаних із ним послуг. В декларації чиновник цю фірму не вказав, як і жодних доходів від підприємницької діяльності його доньки.

Три роки тому підприємство з ідентичної назвою «Мисливські стежки» фігурувала в одному з журналістських розслідувань. Тоді журналісти виявили, що у 2004 році Київська облрада передала у користування 49 тис га мисливських угідь у Вишгородському районі під Києвом ТОВ «Мисливські стежки», співзасновницею якого була дружина голови Запорізької ОДА Костянтина Бриля.

В реєстрі судових рішень йдеться, що у 2010 між компаніями був укладений договір про спільну діяльність для ефективного використання мисливських угідь. А отже компанії пов’язані.

Прокуратура вже більше трьох років намагається забрати 49 тис га угідь у ТОВ «Мисливські стежки». Заступник керівника Києво-Святошинсьої прокуратури Ігор Улінець розповів «ЦРУ», що при передачі Київською облрадою 49 га приватній фірмі було порушено ст. 22 Закону України про мисливське господарство і полювання.  «Землекористувачі, які знаходяться на цій ділянці, тобто селищні сільські ради, не погоджували це питання. Отже і Київська облрада не мала права приймати такого рішення», – розповів Улінець. Наразі справа перебуває в апеляції.

Журналісти також з’ясували, що Віктор Вакараш має цілий арсенал мисливської зброї, який приблизно можна оцінити у понад 1 млн грн. У коментарі «ЦРУ» чиновник підтвердив, що має зброю, і повідомив, що її не записав, оскільки такі рекомендації отримав у Національному агентстві з питань запобігання корупції.

Вакараш має арсенал мисливської зброї

Від «Наших грошей»:

Окрім Вікторії Вакараш засновниками ТОВ «Мисливські стежки ІІ» є Микола Кулєшов, Олександр Шихненко, В’ячеслав Щегельський, власник ТОВ «ЕПГ «Югенергопромтранс» Володимир Куковальський та голова президії Всеукраїнської ради Українського товариства мисливців і рибалок Микола Шуляр. Останні троє разом з дружиною голови Запорізької ОДА Майєю Бриль, Іваном Радіоненком, Олексієм Бакаєм, Анатолієм Рудніком та В’ячеславом Черепанєм є засновниками ТОВ «Мисливські стежки». Директором «Мисливські стежки» є Віталій Радевич, який разом з головою Запорізької ОДА Брилем є засновником ГО «Київське обласне громадське об’єднання «З вірою в Україну».