АМКУ зафіксував найвищий в Україні розмір оренди місця для аптеки – 100% у Сумах
27.02.2019   //   326 Переглядів

Сумська міська рада виявилась єдиною радою на Сумщині, котра встановила різні орендні ставки на площі комунальних закладів охорони здоров’я в залежності від форми власності аптек-орендарів.

Про це свідчить дослідження АМКУ, проведене під керівництвом державної уповноваженої Світлани Панаіотіді.

У медичних закладах Сум орендна ставка за розміщення приватними суб’єктами господарювання аптечних кіосків та пунктів становить 100% від вартості площі, на якій вона розміщена. За розміщення аптек, аптечних пунктів та кіосків (усі інші випадки) – 50%.

Втім, якщо розмістити у медзакладі аптеку, аптечний пункт чи кіоск вирішить суб’єкт господарювання комунальної форми власності, орендна ставка для нього складе всього 5%.

Як з’ясували спеціалісти АМКУ, орендна ставка за комунальні площі під аптечний пункт у 100% є найвищою в Україні.

Також високі орендні ставки (при чому, виключно для приватних аптек) зафіксовані у Закарпатській (70%), Тернопільській (60%), Запорізькій та Рівненській областях (40%).

Нагадаємо, втручання органів місцевого самоврядування у визначення для суб’єктів господарювання різних орендних ставок на аптечні площі медичних закладів в залежності від їхньої форми власності АМКУ трактує як антиконкурентні дії.

Частина гравців на ринку функціонують в умовах, що є більш сприятливими ніж ті, у яких перебуває решта суб’єктів господарювання. Це, пояснили в АМКУ, негативно впливає на конкуренцію на ринку роздрібного продажу лікарських засобів.

За даними АМКУ, дискримінаційні по відношенню до приватних підприємств орендні ставки запроваджені також у Житомирській, Івано-Франківській, Миколаївській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Полтавській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях.