Норови АМКУ: за витребування документів у бізнесу голові тервідділення зрізали квартальну премію
11.02.2019   //   356 Переглядів

Вінницький окружний адміністративний суд підтримав правомірність наказу в.о. керівника апарату Антимонопольного комітету Юрія Литвина про накладення дисциплінарного стягнення на голову Вінницького обласного тервідділення (ОТВ) АМКУ Миколу Слободянюка за неналежне виконання службових обов’язків.

Про це свідчить рішення суду від 8 січня.

Очільник Вінницького ОТВ АМКУ Микола Слободянюк надавав працівникам відділення повноваження, не передбачені нормами чинного законодавства. Зокрема, усупереч нормам Положення про територіальне відділення АМКУ, уповноважував їх на безперешкодний доступ до документів та матеріалів, необхідних для проведення розслідування у справі.

«Безперешкодний доступ до документів та матеріалів» означає виїзд працівників антимонопольних органів до, наприклад, місцезнаходження суб’єкта господарювання і витребування для ознайомлення будь-яких документів, зокрема, конфіденційних.

Голова тервідділення не мав повноважень на безперешкодний доступ до місць зберігання інформації, оскільки такі надаються членам комісії з перевірки виключно під час проведення перевірки дотримання конкурентного законодавства.

Разом з тим, Слободянюк у вигляді службових доручень поза відповідними перевірками системно надавав працівникам спірні повноваження. При чому, як у рамках збору доказів у справах, так і під час розгляду заяв та звернень народних депутатів.

Як у подальшому з’ясувалось, у згадуваних службових дорученнях Слободянюк не зазначав, які об’єкти підлягають перевірці, а лише вказував, що вони видані «на період збору доказів у певній справі».

У центральному апараті Комітету про такі дії Слободянюка довідались у серпні 2018 року, під час комплексної перевірки діяльності Вінницького тервідділення за підсумками роботи у 2016-І півріччі 2018 роках.

Відносно голови ОТВ було відкрите дисциплінарне провадження, за результатами якого директор Департаменту конкурентної політики АМКУ Олександр Білянський доповів про необхідність притягнення Слободянюка до дисциплінарної відповідальності.

1 жовтня в.о. керівника апарату Комітету Юрій Литвин оголосив Миколі Слободянюку догану. Відповідним наказом Слободянюка було також позбавлено преміальних виплат за четвертий квартал 2018 року.

Не погоджуючись із викладеним у наказі, Слободянюк оскаржив його у судовому порядку, однак не знайшов підтримки суду ні в частині правомірності тексту наказу, ні в частині правомірності його підписання – виконуючим обов’язків керівника апарату Комітету, а не головою АМКУ Юрієм Терентьєвим.

Як встановив суд, у вересні 2017 року був затверджений наказ, згідно з яким «керівник апарату Комітету за погодженням з головою Комітету призначає на посади голів територіальних відділень та їх заступників і звільняє їх з посад, а також приймає у межах наданих повноважень, за погодженням з Головою Комітету, рішення про заохочення та про притягнення до дисциплінарної відповідальності державних службовців, які займають посади державної служби категорій «Б» та «В».

Додамо, Микола Слободянюк очолив Вінницьке ОТВ АМКУ у 2011 році. До призначення займав посаду замкерівника того ж відділення.

Також нагадаємо, що 6 лютого Хмельницькому ОТВ АМКУ було представлено нового керівника – ним став фігурант розслідування «Наших грошей» Олег Федорчук.

Юлія Костюк, «Наші гроші»