Міськрада хоче задешево віддати великий офіс ГОшці члена підприємницької міської ради
10.02.2019   //   53 Переглядів

Запорізька міськрада має намір дозволити громадській організації «Вознесенівка» приватизувати приміщення на першому поверсі будинку №66 по бульвару Шевченка. Про це написав «Запорізький центр розслідувань» з посиланням на проект рішення міськради.

У пояснювальній записці зазначено, що організація здійснила невід’ємні поліпшення об’єкта на суму 190 тис грн., що становить 30% від загальної вартості.

У документах виконкому Центр знайшов оціночну вартість приміщення станом на 21 вересня 2018 р. – 682 тис грн. Інформація отримана з рішення виконкому про передачу комунального майна КП «Виробниче ремонтно-експлуатаційне житлове об’єднання №7» («ВРЕЖО №7»).

Але вже 25 вересня Департамент комунального майна та приватизації провів конкурс з відбору оцінювачів приміщення. В результаті, оцінкою займався ФОП Бітякова Д.М. і вартість приміщення знизилася до 628 тис грн. Тобто, один квадратний метр офісу оцінили в 2424 грн.

Будинок №66 знаходиться в самому низу бульвару Шевченка, поруч з Khortitsa Palace. На місці журналісти побачили велике приміщення з новими вікнами і під замком. Ніхто з опитаних місцевих жителів не знав, що це за офіс, і не пам’ятав там раніше активної роботи.

Щоб порівняти вартість з ринковими цінами, журналісти звернулися до сервісу оголошень OLX і переглянули нежитлові приміщення на перших поверхах і напівпідвалах багатоквартирних будинків. Так, схоже по площі приміщення на 252 кв м по вул. Аваліані, яке знаходиться в районі промзони, за ЖД-2, коштує 951 тис грн., з урахуванням відключених комунікацій і поганого стану. Схожі за місцем розташування в центральних районах офіси коштують ще дорожче. Приміщення на 200 кв м по вул. Сталеварів оцінили в 1,3 млн грн., а на зупинці Анголенко пропонують 200 кв м за 5,5 млн грн.

Тобто, можна стверджувати, що вартість офісу занижена вдвічі в порівнянні з ринковими цінами на нерухомість.

Заснував Запорізьку міську громадську організацію «Вознесенівка» в 2009 році Юрій Каптюх з групи «Мотор-Січі». У каденції міськради 2006-2010 рр. він був секретарем, а з 2010 до своєї смерті в 2014 р. обіймав посаду заступника міського голови з гуманітарних питань. Зараз «Вознесенівку» очолює Леонід Яковенко – президент гільдії підприємців Запорізької області і член міської координаційної ради з питань підприємництва.