Поліція вважає, що комунальники поживились на невиконаній охороні парковок за 9 мільйонів
08.02.2019   //   72 Переглядів

Поліція вважає, що директор КП «Житло-сервіс», начальник відділення з експлуатації автостоянок і паркінгів, майстер цього відділення КП «Житло-сервіс», а також директор ТОВ «Гарант Безпеки ЮЕЙ» причетні до протиправного заволодіння бюджетними коштами під час охорони парковок у Києві за більш ніж 9 млн грн. Про це написала Анна Камєліна у виданні «KиевVласть».

Слідчі встановили, що у 2017-2018 рр. посадові особи комунального підприємства з експлуатації і ремонту житлового фонду «Житло-сервіс» уклали з ТОВ «Гарант безпеки ЮЕЙ» 4 договори про надання охоронних послуг на суму понад 9 млн грн.

Угоди передбачали розміщення у Києві 17 постів цілодобової охорони за адресами: проспект Палладіна, 18/30, проспект Палладіна, 20, проспект Палладіна, 22, вул. Феодори Пушиної, 21, вул. Гарматна, 20, вул. Степана Васильченка, 3, вул. Кадетський Гай, 6, вул. Забіли, 5, вул. Велика Китаївська, 53, вул. Мініна, 9, бульвар Верховної Ради, 21-А, вул. Р. Окіпної, 4-Б, вул. Дніпровська Набережна, 25-А, вул. Панаса Мирного,17, вул. Дніпровська Набережна, 25-Б, вул. Коперніка, 3, вул. Підвисоцького, 4-В.

Втім, з’ясувалося, що фірма охороняє парковку лише по вул. Феодори Пушиної, 21. Слідчі також встановили, що паркінг по вул. Підвисоцького, 4-В не належить КП «Житло-сервіс», а паркінг на вул. Коперніка, 3 взагалі не охороняється – тут власники машиномість використовують власні ключі.

За даними правоохоронців, у 2017-2018 рр. у фірмі «Гарант безпеки ЮЕЙ» працювало лише кілька осіб, що свідчить про відсутність можливості виконання умов договорів та розрахунку вартості і дислокації постів охорони, зазначених у додатках договорів з КП «Житло-сервіс».

Тому слідчі вважають, що зазначені обставини можуть свідчити про фіктивність надання охоронних послуг для того, щоб протиправно заволодіти бюджетними коштами.

Крім того, слідство встановило, що «Гарант Безпеки ЮЕЙ» перевело 5,90 млн грн. на розрахункові рахунки двох фіктивних підприємців для того, щоб перевести їх в готівку для подальшого розподілу.

Суд надав правоохоронцям доступ до інформації про банківські рахунки двох підприємців, відкритих і закритих в ПАТ «Універсал Банк».

КП «Житло-сервіс» займається в Києві обслуговуванням, експлуатацією та ремонтом будівель, споруд, прибудинкових територій, як правило, зданих в експлуатацію компанією «Житло-інвест», а також автостоянок і паркінгів.

З 2016 року КП «Житло-сервіс» очолює Сергій Бовсуновський, якого пов’язують з «регіоналом», українофобом і кумом екс-міністра освіти Дмитра Табачника Максимом Луцьким.

Керівником ТОВ «Гарант безпеки ЮЕЙ» є Сергій Лозоцький, засновники фірми Михайло Руденко і Олександр Пархоменко.

Від «Наших грошей»:

Згідно з даними системи «Прозорро», у 2017-2018 рр. КП «Житло-сервіс» замовило ТОВ «Гарант Безпеки ЮЕЙ» охоронних послуг на 13,14 млн грн. Загалом же «Гарант Безпеки ЮЕЙ» у 2016-2018 рр. виграв тендерів на загальну суму 15,79 млн грн.