«PwC» за мільйон змоделювала роботу української ГТС без транзиту російського газу
31.01.2019   //   159 Переглядів

Філія «Оператор газотранспортної системи України» ПАТ «Укртрансгаз» 14 листопада уклала дві угоди з компанією «PwC Advisory Sp. z o. o. Sp. k.» (Польща) про консультаційні та управлінські послуги на загальну суму $70 тис, або 1,95 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2018 року за 960 тис грн. мали виконати фінансове моделювання перспективних режимів роботи газотранспортної системи України на основі незалежного технічного моделювання з метою надання замовнику рекомендацій щодо оптимізації інфраструктури газотранспортної системи України. Три сценарії моделювання передбачають річні обсяги транзиту російського газу 0 млрд куб. м, 30 млрд куб. м та 70 млрд куб. м.

Ще 990 тис грн. мало піти на управління реорганізацією в «Укртрансгазі». Йшлося про розробку загальної концепції оптимізації регіональних відділень для перетворення на дворівневу систему управління, аналіз можливостей централізації адміністративних функцій та аутсорсингу та створення дворівневої організаційної структури для розширеного оператора газотранспортної системи України, підтримку під час створення філії «Оператор газосховищ України» та оновлення стратегічного плану бізнес-одиниці «Транспортування та зберігання газу». Зрештою за угодою оплатили лише 960 тис грн.

Фірма «Advisory Sp. z o. o. Sp. k.» представляє у Польщі міжнародну компанію «PricewaterhouseСoopers» із «великої четвірки» аудиторів. Торік «Укртрансгаз» замовляв іншій дочірній фірмі «PwC Polska Sp. z o.o.» (Польща) супровід Проекту відокремлення діяльності з транспортування природного газу за 30 тис євро, або 971 тис грн.

Нагадаємо, в 2018 році «Приватбанк» подав в суд Нікосії (Кіпр) позов проти кіпрської компанії «PricewaterhouseCoopers» та однойменної української аудиторської фірми на $3 млрд. У таку суму український держбанк оцінив збитки, нібито понесені ним унаслідок порушень з боку «PwC» своїх обов’язків при перевірці фінзвітності «Приватбанку» за 2013-2015 звітні роки. У Нацбанку також вважають, що «PwC» завищували вартість заставного майна «Приватбанку», пов’язаного із приватними екс-власниками банку.