Розбудова стадіону з коштовних матеріалів обійдеться підлеглим Філатова у 74 мільйони
30.01.2019   //   78 Переглядів

КП «Молодіжне творче об’єднання» Дніпровської міської ради 19 січня за результатами тендеру замовило ТОВ «БК Он Лайн Дніпро» другу і третю черги реконструкції стадіону в Дніпрі на 74,25 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2020 року на стадіоні по вул. Набережна Заводська, 53 влаштують трибуни на 400 місця, бігові доріжки, майданчики, підпірну стіну, сходи, гардеробно-душовий блок, інженерні мережі, протипожежні системи, системи відеоспостереження, мовної трансляції і озвучування, блискавкозахист, проїзди, малі архітектурні форми та озеленення.

За підсумковою відомістю ресурсів без доставки і ПДВ, вибірково перевірені ціни будівельних матеріалів суттєво перевищують рівень ринку та інших тендерів.

Найбільша сума у 22,65 млн грн. піде на голландське двошарове спортивне покриття Herculan SR National товщиною 13 мм по 5 761 грн./кв. м. Його цін немає у відкритих джерелах, однак на ринку інше покриття Alsatan такою ж товщиною 13 мм можна знайти в гуртовому продажу максимум по 2 200 грн./кв. м, що принаймні у 2,5 раза дешевше.

Гарячекатана арматурна сталь періодичного профілю класу А-ІІІ коштує 37-56 тис грн./т. Нещодавно на тендері філії «УкрНДІгаз» ПАТ «Укргазвидобування» вона коштувала вдвічі-втричі дешевше – по 18 тис грн./т, що відповідало ринковому рівню.

Дисперсія полівінілацетатна непластифікатна коштує 179 грн./кг, тоді як на інших тендерах її ціна зазвичай становить 80-90 грн./кг, що вдвічі дешевше, а восени 2018 року Волинська ОДА замовила її по 40 грн./кг, що взагалі принаймні вчетверо дешевше.

Бетони, асфальтобетони, розчини, цегла та опалубка теж дорожчі від інших тендерів.

Ціна угоди всього на 0,1% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 74,31 млн грн.

Єдиним конкурентом була Асоціація підприємств матеріально-технічного забезпечення «Комплект», причому ніхто не знижував ціну під час аукціону. Засновниками місцевої Асоціації зі статутним капіталом 5 грн. є дніпровські ПП «Універсал-Комплект» і ПП «Комплект», які мають статутний капітал 10 коп. і належать дніпровцю Юрію Бляхову.

Дніпровська «БК Он Лайн Дніпро» належить директору Сергію Білоусу, який володіє і керує зареєстрованими в одному будинку ПП «Спліт Сервіс» і ПП «Озон Корпорейшн».

За даними системи «YouControl», раніше засновницею переможця була Алла Скороход із Кіровоградщини, а керували ним у різний час Віктор Таратушка і Ляля Білоус. Остання володіє та керує ТОВ «МПП Он Лайн Дніпро» і ПП «Он Лайн» – Дніпро». А Таратушка заснував ГО «Євромайдан-Дніпро» з Павлом Мартиненком, Костянтином Аксютіним, Андрієм Котиковим, Ігорем Руденком, Миколою Кожушком та Євгеном Шустровим, який раніше був юрисконсультом КП «Міська інфрастуктура» Дніпровської міськради.

Переможець фігурує у кримінальному провадженні, яке поліція відкрила у 2017 році проти згаданого КП «Міська інфрастуктура» Дніпровської міськради щодо можливого розкрадання бюджетних коштів під час реконструкції парку імені Володі Дубініна.

Усього з 2011 року «БК Он Лайн Дніпро» отримала підрядів на 157,94 млн грн., у тому числі 9,82 млн грн. – на першу чергу реконструкції цього ж стадіону в 2011 році. Причому тоді єдиним допущеним конкурентом так само, як і зараз, була Асоціація «Комплект».