На місці роздержавленої газети створили приватну, якій сільради заплатили вже майже мільйон
18.01.2019   //   266 Переглядів

Сільські ради Дергачівського району Харківської області в 2018 році замовили інформаційних послуг в газеті «Вісник Дергачівщини» на 903 тис грн.

Про це йдеться в розслідуванні «Блогери за добре врядування».

«Вісник Дергачівщини» – приватна газета, яка була створена наприкінці 2017 року. Сільські ради замовляли розміщення в ній матеріалів  благодійній організації «Благодійний фонд «Підприємців та виробників Дергачівщини». Замовлення були оформлені по неконкуретній процедурі, без проведення тендерів. Інформація про замовлення міститься в системі «Є-Дата».

Контактною особою у Фонді вказана Олена Ільїна-Макарова, яка у своєму профілі у Facebook вказує, що є головним редактором «Вісник Дергачівщини». Керівником фонду записаний Руслана Гарматюка, якого включили до складу спостережної комісії при Дергачівської РДА.

Крім того, влітку було зареєстроване ТОВ «Слобожанські інформаційні ресурси», де директором також стала Ільїна-Макарова, а засновником записали Павла Кравченка. У 2018 році ця фірма отримала від Дергачівської міськради без тендеру підрядів на 480 тис грн. З них 100 тис грн. були заплачені за послуги з розміщення інформаційних матеріалів у газеті «Вісник Дерачівщини», а решта на випуск двох фотоальбомів.

Також «Слобожанські інформаційні ресурси» отримували гроші і від Дергачівської РДА. Мова йде про висвітлювання діяльності Дергачівської  РДА. Всього «Слобожанські інформаційні ресурси» отримали від адміністрації , яку очолює Костянтин Жидков, майже 150 тис грн. При чому перший платіж стався через два тижні після реєстрації фірми з посиланням на рішення сесії від 2017 року.

Відмітимо, що минулого року було закінчено процес роздержавлення комунальної газети «Вісті Дергачівщини». Її редактор Олександр Алєксєєнко заявляв, що створенню приватної газети сприяла районна влада. «Торік (2017 – ред.) наша влада сприяла створенню нової приватної газети «Вісник Дергачівщини» і всіх сільських та селищних голів умовила передплачувати саме це видання, зробивши йому передплату понад десять тисяч примірників», – стверджував Алєксєєнко.

Як повідомляли «Наші гроші», люди з оточення голови Дергачівської РДА Костянтина Житкова отримують підряди на ремонт шкіл.