В ОДА заради Прозапаса, який провів день з Порошенком, вдвічі збільшили вартість берегоукріплення (додано)
17.01.2019   //   469 Переглядів

Департамент капітального будівництва Запорізької ОДА 29 жовтня уклав угоду з ТОВ «Корнер сервіс» на будівництво берегоукріпляючих споруд по вул. Приморській у Бердянську вартістю 8,19 млн грн. Про це написали «Наші гроші. Запоріжжя» з посиланням на систему «Прозорро».

Фірма до кінця 2019 року має замінити бетонні блоки, влаштувати підпірні стінки з коробчастих габіонів, обробити металеві конструкції, встановити бортові камені, влаштувати піщану берегову лінію, тощо.

Як повідомляло видання «Миг», будівництво берегоукріплюючих споруд не обійшлося без непорозумінь. У кінці грудня місцеві мешканці вийшли на берег біля вул. Приморській, щоб висловити своє обурення з приводу дій підрядника ТОВ «Корнер сервіс».

За повідомленням pro.berdyansk, уздовж берега протяжністю 400 м будуть укладені габіони – спеціальні металеві сітки, які наповнюють камінням, що допоможе не тільки зміцнити берег, а й посприяє намиву піску, щоб збільшити пляж.

Але жителі помітили, що замість буту сітки наповнюються камінням невідомого складу. Люди хвилюються, що цей матеріал швидко зруйнується і в спекотні дні буде виділяти неприємний запах.

Працівники, які формували сітки, розповіли, що, дійсно, камені, завезені «Корнер Сервіс», не є бутом. Але роботи по наповненню сіток припинені і робочим доручено найближчими днями займатися тільки сітками.

Угоду було укладено без проведення конкурсних процедур і з огляду на це вартість матеріалів невідома. Підставою для переговорної процедури стало скасування двох попередніх відкритих торгів, бо на них не подався жоден учасник. Для проведення переговорної процедури у цьому випадку закон передбачає, що предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики не повинні відрізнятися від неуспішних відкритих торгів. Водночас, обмежень по ціні не має.

При цьому, очікувана вартість робіт на двох скасованих відкритих торгах через неподання жодної пропозиції була 4,02 млн грн., а для переговорної процедури очікувану вартість збільшили до 8,19 млн грн. Вже після цього провели успішні переговори з «Корнер сервіс» і уклали з фірмою угоду.

Минулого року також двічі проводили відкриті торги на ці роботи очікуваною вартістю 4,01 млн грн. На кожен тендер подавалося троє учасників і під час аукціону вартість робіт знижували до 3,6 млн грн. Втім, всі пропозиції відхиляли через невідповідність умовам документації. «Корнер сервіс» жодного разу на подавалося.

ТОВ «Корнер сервіс» належить Олені Вертепній та Валерію Прозапасу. Останній був учасником АТО, є громадським активістом і значився помічником Юрія Ружина, депутата Запорізької обласної ради від фракції «Радикальна партія Олега Ляшка».

У грудні 2018 року радник президента Петра Порошенка Юрій Бірюков у пабліку «А що там у ПП» повідомив, що Валерій Прозапас провів один день з Петром Порошенком. Напередодні, Прозапас у тому ж пабліку вихвалював Порошенка.

У 2016 році цей же Департамент (тоді управління) капітального будівництва Запорізької ОДА замовляв «Корнер сервіс»  додаткових робіт з ремонту будівлі обласної філармонії вартістю 23,51 млн грн. При цьому, Валерій Прозапас похвалився в соціальних мережах виконаними роботами, обумовлених цим договором, за кілька місяців до підписання договору.