Підлеглі Москаля під час «грудневих жнив» розділили закупівлю спортивної штанги на запчастини аби уникнути торгів
17.01.2019   //   132 Переглядів

Прокуратура в Закарпатській області підозрює посадовців Управлінням молоді та спорту Закарпатської ОДА в незаконному поділі предмета закупівлі для уникнення проведення конкурсних торгів.

Про це пише «Центр громадського моніторингу та досліджень», за заявою яких прокуратура відкрила відповідне кримінальне провадження.

Так, наприкінці 2018 року Управління молоді та спорту Закарпатської ОДА  прозвітувало про три прямі угоди з кіровоградським підприємцем 28-річною Тетяною Подурець. Відповідно до звітів, які замовник оприлюднив  в системі «Прозорро» 22 грудня, підприємець мала поставити в управління комплект штанги за 172 тис грн , комплект дисків для штанг за 28 тис та збірну конструкцію для пауерліфтингу за 200 тис грн.

В останньому звіті замовник вказав, що купує стійку для пауерліфтингу за кодом класифікатора  – конструкції та їх частини. Відповідно до Єдиного закупівельного словника за цим кодом закупівельники здебільшого купують металопластикові вікна, двері, комплектуючі для склопакетів, і в жодному випадку не інвентар для занять спортом. Закуповуючи збірну конструкцію, управління молоді та спорту мало вказати інший код класифікатора – інвентар для силових вправ.

Сума трьох угод склала майже 400 тис грн. та перевищує допорогову межу, а це значить, що замовник був зобов’язаний проводити відкриті торги і обирати постачальника шляхом конкурсу.

Тетяна Подурець зареєструвалась приватним підприємцем чотири місяці тому і за цей час встигла виконати лише два невеликі замовлення для військових частин в Полтавській та Київській областях.

За словами голови Центру Мирослави Сімки, Управління розбило закупівлю на до порогові суми, щоб встигнути освоїти бюджетні кошти під час так званих «грудневих жнив».

Правоохоронці 9 січня розпочали досудове розслідування в рамках кримінального провадження за ч.2 ст 364 – умисне зловживання службовим становищем в інтересах третіх осіб, яке завдало істотної шкоди державним інтересам.