Супрун найняла американців оцінювати знання українських студентів-медиків по $75 за особу
25.12.2018   //   856 Переглядів

Міністерство охорони здоров’я України 17 грудня замовило незалежній неприбутковій організації «National Board of Medical Examiners of the USA» («NBME», США) проведення іспиту на $575 тис, або 16,00 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До 17 травня 2019 року «Національна рада медичних екзаменаторів США» проведе в Україні Міжнародний іспит з основ медицини (IFOM). Це міжнародне моніторингове дослідження якості вищої медичної освіти у 2018 році в закладах вищої освіти, що займаються підготовкою лікарів, незалежно від підпорядкування і форми власності.

Виконавець підготує письмовий тест на 160 запитань, які повинні охоплювати питання фундаментальних медичних наук, на власний розсуд залучить адміністратора іспиту для проведення іспиту в Україні, оцінить результати і надасть замовнику звіти з оцінками.

Загальна кількість екзаменованих становить 7 700 студентів-медиків.

Таким чином, тестування обійдеться у $75, або 2 078 грн. за одну особу.

Навесні медуніверситет ім. Богомольця замовляв Центру тестування МОЗ ліцензійні інтегровані іспити «Крок» зі стоматології, фармації, медичної психології, загальної лікарняної практики і технології парфумерно-косметичних засобів по 217-319 грн.

Нинішню закупівлю провели за переговорною процедурою через відсутність конкуренції. У листі президента Федерації світової медичної освіти професора Девіда Гордона у відповідь на звернення МОЗ сказано, що тільки «NBME» може надати згадані послуги, включно з порівнянням результатів дослідження в Україні з міжнародною порівняльною групою. Міжнародний іспит з основ медицини (IFOM), усіма правами інтелектуальної власності на який володіє «NBME», є унікальним інструментом такого дослідження.