На «Правобережне» сміттєзвалище докинули 138 мільйонів партнерам Тимошенко і Коломойського
10.12.2018   //  

КП «Еко Дніпро» Дніпровської міської ради 6 грудня за результатами тендеру замовило ТОВ «Дніпроековтор» будівництво сміттєзвалища на околиці Дніпра за 138,05 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2020 року збудують І пусковий комплекс ІІ черги «Комплексу раціонального використання та зберігання побутових відходів «Правобережний» на території Новоолександрівської сільради Дніпровського району. Йдеться про сміттєсортувальний комплекс, будівлю переробки ПЕТ-пляшок, адміністративно-побутовий корпус, очисні споруди, мережі, майстерні, склад, гараж, побутівки, котельню, під’їзну дорогу тощо.

За підсумковою відомістю ресурсів без доставки і ПДВ, по 5,57 млн грн. заплатять за дві сортувальні лінії МСЛ1-50 продуктивністю 15 т/год. із магнітним сепаратором, поперечним транспортером з-під барабана і поздовжнім транспортером до пресу.

Виробником ліній МСЛ1/50 є львівське ТОВ «Хаммель Україна» Василя Кушинського і швейцарської «Асторія Капітал Груп Гмбх» («Astoria Capital Group Gmbh»). У лютому воно продало Луцьку таку лінію в складі бункера, двох конвеєрів, двох транспортерів, сортувальної кабіни, магнітного сепаратора за 5,89 млн грн. із ПДВ. Без податку це становило б 4,91 млн грн., що на 13% дешевше за ціну «Дніпроековтору» для Дніпра.

Модульна будівля сміттєсортувального комплексу 48х24 м, із двома навісами 12х24 м і 6х24 м, висотою 7,5 м коштує 5,50 млн грн. Ще 3,50 млн грн. відведено на лінію мийки і подрібнення полімерних відходів (ПЕТФ-пляшки) продуктивністю від 250 кг/год.

Три сміттєвози КО-449-33 із боковим завантаження обійдуться кожен у 2,00 млн грн., тоді як на відкритих джерелах їх можна знайти у продажу дорожче – по 2,30 млн грн.

Ціни піску, щебеню, розчину, асфальтобетону, бетону та вікон відповідають ринку.

На заробітну плату піде 4,62 млн грн., тобто 3% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 2% – 2,13 млн грн. Ціна угоди на 2% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 140,16 млн грн. Закупівлю провели з другої спроби, бо перші торги довелося відмінити, оскільки на них прийшов тільки «Дніпроековтор» із трохи вищою ціною 140,16 млн грн.

Єдиним конкурентом було дніпровське ТОВ «Ендіміон» Ігоря Сіманєнка з Кам’янського. Торік засновником суперника був Антон Моісеєнко з Дніпра, який тоді ж володів ТОВ «Главстройпроет», яке нині під назвою «МТЦ «Євротех» належить Андрію Тяжкоробу.

Переможець «Дніпроековтор» через ТОВ «Укрекобуд-М» належить Івану Гергележиу і Микиті Завгородному, директором є Віктор Шувалов. Торік він без конкуренції отримав два невеликі підряди на розбудову «Правобережного» сміттєзвалища на 2,70 млн грн., а цьогоріч виграв відкриті торги щодо ІV пускового комплексу І черги за 73,02 млн грн.

Раніше «Дніпроековтор» вказував у «Прозорро» електронну пошту olhatymchuk@ukr.net.

Ольгою Євгенівною Тимчук звали колишнього провідного юрисконсульта нинішнього замовника – КП «Еко Дніпро», яке з 2016 року донині очолює Едуард Мєшковський.

За даними системи «YouControl», у 2016 році засновник переможця «Укрекомбуд-М» належав Денису Чепуру. А той у свою чергу в 2015 році керував ТОВ «Альтерра Еко». Як пише видання «Інформатор», саме компанія «Альтерра Еко» вклала в облаштування «Правобережного» 6 млн грн. і хазяйнує за договором аутсорсингу на землі полігону.

Засновниками маріупольської «Альтерра Еко» значаться Яніна Басиста і кіпрський офшор «Ей Ем Джі Глобалпроджект Лімітед», а кінцевими бенефіціарами – Ціцеккос Міхалакіс (Tsitsekkos Michalakis) із Кіпру та Олександр Гравець (Alexander Gravets) із Канади.

Екс-дніпровець Олександр Гравець у 1990-их роках був партнером Юлії Тимошенко та Павла Лазаренка по компанії «Корпорація Український Бензин» («КУБ»), пізніше перереєстрованій як «Єдині енергетичні системи України» («ЄЕСУ»). В той період «ЄЕСУ» займалось корупційною діяльністю на ринку газу України, і за це у 2006 році Лазаренко був засуджений до тюремного ув’язнення в США.

Кіпрський адвокат Ціцеккос Міхалакіс фігурує у схемі власності ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія 1+1». За даними «Медианяни», торік на нього були заведені 17,8% акцій «1+1», кінцевим бенефіціаром яких був екс-губернатор Дніпропетровщини Ігор Коломойський.

Крім того, Міхалакіс значиться кінцевим бенефіціаром столичного ТОВ «Овід Вінд ІІІ» з Віктором Куртєвим і криворізького ПАТ «Кривбасзалізрудком» із Рінатом Ахметовим.