Через примирення з потерпілим суд звільнив депутата, звинуваченого у отриманні $3000 за рішення по надрам
07.12.2018   //   326 Переглядів

Вінницький міський суд у зв’язку з примиренням сторін звільнив від кримінальної відповідальності депутата Вінницької облради Володимира Криська, якого прокуратура звинувачувала у отриманні $3000 від директора ПП «Горизонт-ДВ» Віталія Фабіянського за позитивне рішення депутатської комісії по надрам. Про це написав Микита Панасенко на вінницькому сайті «20 хвилин».

У вересні 2017 року прокуратура Вінницької області повідомила, що на хабарі викрито депутата облради від Радикальної партії Олега Ляшка, голову постійної комісії з питань охорони навколишнього середовища, екобезпеки та раціонального використання надр Володимира Криська. На той час він також був в.о. начальника Вінницького регіонального управління водних ресурсів.

Чиновника підозрювали в тому, що він вимагав та отримав $3000 хабара за позитивні висновки комісії, яку він очолює, а також за підготовку проекту рішення ради про надання погодження Держслужбі геології та надр щодо продажу на аукціоні спеціального дозволу на користування надрами та розробки Русавської-3 ділянки пісковиків у Ямпільському районі, та включення його в перелік проектів рішень, внесених для розгляду на сесії ради.

Злочин спочатку кваліфікували за ч. 3 ст. 368 ККУ, яка передбачає покарання позбавленням волі на термін від 5 до 10 років. Досудове розслідування продовжувалося до травня 2018 р. 17 травня суддя Вінницького міського суду Руслана Романчук призначила підготовче судове засідання, і стало відомо, що до суду надійшов обвинувальний акт щодо Криська, але злочин уже кваліфікують як шахрайство (ч. 1 ст. 190 ККУ), за який можна отримати штраф 850 грн., або умовний термін. Тобто якщо раніше прокуратура вважала отримання $3000 за потрібні висновки комісії хабарництвом, то пізніше — «заволодінням чужим майном або придбання права на майно шляхом обману».

Спочатку адвокати Криська просили суддю Романчук повернути обвинувальний акт прокурору. Мовляв, з документу «фактично не зрозуміло в чому саме обвинувачується» депутат. Суддя відмовила. Після цього обвинувачений заявив про відвід судді. Відвід задовольнили.

Після повторного розподілу справа перейшла до судді Дмитра Шлапака. Уже він 14 листопада зняв обвинувачення з Володимира Криська. Підстава — примирення сторін.

Прокуратура вважала, що Крисько просто надурив директора підприємства — вимагав $3 тис за потрібні висновки, хоча «оплачене» питання не виносив на розгляд комісії, яку очолює. Потерпілим у справі був Віталій Фабіянський — директор підприємства «Горизонт-ДВ». Саме з нього начебто вимагали гроші. Але Фабіянський написав клопотання про те, що не має до Криська ніяких претензій. А всі збитки депутат йому відшкодував.

Прокурор на засіданні не заперечив проти закриття кримінального провадження у зв’язку з примиренням сторін. Але в подальшому прес-секретар прокуратури області Ірина Вихованець повідомила, що апеляція на ухвалу суду про звільнення від відповідальності вже подана.

Ситуацію відносно перекваліфікації злочину прокоментував адвокат Олександр Білошкурський: «Для того, щоб засудити цього чиновника саме за корупцію, правоохоронцям потрібно було зафіксувати та довести, що він може вплинути на прийняття потрібного рішення. Це зробити дуже складно. Якщо наш посадовець є головою комісії, то потрібно довести вплив на рішення всіх членів цієї комісії. Навіть якщо такий вплив був, наприклад, у формі хабарів, то про це ніхто з членів комісії не скаже. Бо тоді судитимуть усіх. Звідси й шахрайство — цей чиновник формально не міг повпливати на рішення, за яке взяв гроші. Ситуація із шахрайством може бути реальною».