Насалик за підтримки людей Ахметова запропонував підняти ціну вугілля під прикриттям держшахт
06.12.2018   //   594 Переглядів

Міністр енергетики та вуглепрому Ігор Насалик на нараді з представниками енергоринку 30 листопада запропонував підняти базову ціну енергетичного вугілля в Україні на 10,5% від існуючого рівня. Про це свідчить протокол наради, який є у розпорядженні «Наших грошей».

Насалик запропонував підняти граничну ціну вугілля для державних вугледобувних підприємств до 2 800 грн/т (без ПДВ) з нинішнього рівня 2 535 грн/т, який було встановлено у квітні поточного року.

За словами міністра, базову ціну слід підіймати через зростання ціни вугілля у 2018 році. Середня розрахункова ціна імпортованого вугілля, за словами заступника голови НКРЕКП, складає понад 3 000 грн/т.

Ігор Насалик наголосив, що підняття базової ціни покращить стан державних вугледобувних підприємств та паливо-енергетичного комплексу.

У протоколі вказано, що потреба теплових електростанцій на 2019 рік становить 28,2 млн тон вугілля, з них від держпідприємства «Держвуглепостач» потрібно лише 10% – 2,8 млн грн.

Найбільшим добувачем енергетичного вугілля в Україні є група Ріната Ахметова, яка добуває близько 24 млн тон вугілля на рік. У випадку, якщо після підняття базової ціни вугілля для держшахт аналогічного підйому выд НКРЕКП захочуть шахти Ахметова, то для них це принесе додатково близько 6,4 млрд грн. на рік. При цьому собівартість вугільної продукції ДТЕК значно нижча від державних підприємств.

Також підйом ціни принесе додаткові 0,3 млрд грн. групі Віталія Кропачова, яка отримує близько 1,1 млн тонн вугілля з шахти «Краснолиманська» і поставляє його на державне «Центренерго».

Присутні на нараді з Насаликом підтримали пропозицію міністра щодо підняття базової ціни вугілля. Окрім двох представників Міненерговугілля та одного від НКРЕКП на нараді були по одному представнику від ТОВ «Укртеплотехенерго», ТОВ «Черкаське хімволокно», ПАТ «Донбасенерго» та три людини від ТОВ «ДТЕК енерго».