«Артемсіль» злила 135 мільйонів колишній фірмі «регіонала», який заснував ГОшку з сепаратистами
03.12.2018   //   529 Переглядів

ДП «Артемсіль» 26 листопада уклало угоду з ТОВ «Будтехмаш» про реконструкцію рудника імені Володарського в Соледарі Донецької області на 91,88 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Протягом року мають виконати реконструкцію копра клітьового підйому та надшахтної будівлі клітьового ствола у блоці з калориферною. Деталі підряду невідомі, бо замовник як держпідприємство провів закупівлю без відкритих торгів і не оприлюднив договір.

У 2011 році «Будтехмаш» виграв два маленькі тендери ДП «Артемвігулля» і ПАТ «Донбасшахтобуд» на 2,81 млн грн. Після довгої перерви з листопада 2014 року він без торгів отримав підрядів виключно в «Артемсолі» на загальну суму 133,35 млн грн.

Маріупольський «Будтехмаш» зі статутним капіталом 21 тис грн. належить прописаному в окупованій Макіївці Валерію Іщенку, керує ним Наталя Ткаченко. Представником фірми у «Прозорро» значиться Сергій Кіріченко, директор ТОВ «ДРС» Людмили Тютікової.

За даними системи «YouControl», у 2016 році «Будтехмашем» володів та керував донеччанин Сергій Хаджинов. Ще раніше, принаймні до лютого 2015 року ця компанія була зареєстрована в окупованому Донецьку, Хаджинов був лише директором, а володів нею екс-депутат Донецької міськради від Партії регіонів Олександр Юрін.

Юрін також володів збанкрутілим в 2006 році донецьким ВАТ «Будмаш» з Олександром Єфімовим і Вікторією Бобковою (дочка «регіонала» Олександра Бобкова, співзасновника донецького «Оплоту»). А в липні 2014 року, тобто після початку окупації Донбасу і Криму, заснував донецьку ГО «Мирна ініціатива» з Ігорем Пономаренком та Ігорем Мартиновим.

Раніше Мартинов керував КЗК «Парк культури та відпочинку ім. О.С.Щербакова м. Донецька», а Пономаренко – донецьким КП «Бюро технічної інвентаризації». Восени 2014 року за так званої «ДНР» перший став головою міської адміністрації Донецька, а другий – першим заступником голови, за що обидва були внесені в базу сайту «Миротворець».

Детальніше про Юріна, Бобкова, Мартинова і Пономаренка читайте у статті на «Insider».

Навесні «Будтехмаш» фігурував у кримінальному провадженні прокуратури Донецької області як одна з фірм, які нібито поставляли «Артемсолі» суміжні «дублюючі» роботи і послуги. Тоді слідство отримало доступ до документів «Артемсолі» щодо взаємовідносин в тому числі з цією компанією, і відтоді остання в ухвалах по цій справі не згадувалась.