Добрива з краденої у «Нафтогазу» сировини суд віддав американцю, який оскаржує конфіскацію $1,5 млрд Януковича
30.10.2018   //   713 Переглядів

Суд скасував арешт 3,20 тисяч тонн добрив, вивезених з території ПАТ «Одеський припортовий завод» у квітні 2018 року для зберігання на території Херсонського морського торгівельного порту. Про це свідчить ухвала Херсонського міського суду від 4 вересня.

Суд вказав, що 3202 тон карбаміду марки Б належить компанії «Trans Commodities New York Inc».

Арешт на карбамід був накладений 1 червня за клопотанням слідчого Херсонського відділу поліції. Провадження було розпочате за заявою представника ТОВ «Всеукраїнська Енерго Компанія» (ТОВ «ВЕК»), який поскаржився на невстановлених осіб, що шахрайським шляхом намагалися вивезти карбамід з території ХМТП.

Суд дійшов висновку, що станом на 01.06.2018  власником арештованого карбаміду був не  «ВЕК», а «Trans Commodities New York Inc».

Так, за даними ухвали, 26 квітня фірма «ВЕК» продала карбамід ТОВ «Рембудавіа».

28 квітня карбамід було перевезено морем з Одеси до Херсонського морського торговельного порту (перевізник – ТОВ «Сапсан Траншип»).

Разом з тим, вказує суд, що ще 25 квітня «Рембудавіа» уклав з компанією «Trans Commodities New York Inc» договір купівлі-продажу карбаміду, а 31.05.2018 сторони підписали акт приймання-передачі.

Власником «Trans Commodities New York Inc.» є колишній одесит Сем Кіслін, який у 1970-х роках виїхав до США.

Як повідомляло «Слідство.Інфо», у листопаді 2016 року компанія «Trans Commodities» заявила, що купила кіпрську компанію «Opalcore Ltd» – це одна з кіпрських компаній, з рахунків яких Краматорський суд у 2017 році конфіскував «$1,5 мільярда Януковича». Продавцем «Opalcore» була британська фірма «Exbridge Properties L.P.», пов’язана з компаніями, які, за версією українських слідчих, належать до групи компаній олігарха-втікача Сергія Курченка та віце-прем’єра часів Януковича Сергія Арбузова. Кіслін заявляв, що буде судитися за кошти, конфісковані з рахунків «Opalcore».

Відзначимо, що цей же карбамід був у червні арештований ще раз. Однак невідомо, чи до цього часу арешт є чинним.

7 червня Печерський райсуд Києва за клопотанням Генпрокуратури арештував дещо більший об’єм  в 3227 тон карбаміду, який на той момент належав ТОВ «ВЕК» і фактично знаходився на баржах «СНКВ-05» та «СНКВ-04».

За даними ГПУ, фірма «ВЕК» спільно з ТОВ «Газоторгова Компанія», ПАТ «Одеський припортовий завод» і ПАТ «Одесагаз» у 2017-2018 роках незаконно заволоділи природним газом з єдиної газотранспортної системи України на суму понад 500 млн грн. Привласнений у квітні 2018 року природний газ був перероблений «Одеським припортовим заводом» у карбамід. Арештований у Херсоні карбамід є частиною виробленої партії.

Як відомо, у 2017 році «Одеський припортовий завод» провів конкурс, на якому обрали приватну компанію, що поставлятиме на завод газ в обмін на готову сировину. Переможцем стало ТОВ «ВЕК», яке раніше торгівлею газом не займалося і отримало відповідну ліцензію за три місяці до конкурсу.

Засновником компанії з 2010 по серпень 2018 рр був Вадим Колесніков – син бізнесмена з Луганщини Віталія Колеснікова. Фірма знаходилася в одному офісі з інвестиційною компанією «Concorde Capital» Ігоря Мазепи. Раніше журналісти дослідили, що ТОВ «ВЕК» використовувала номери телефонів, які раніше належали ПАТ «Енергомережа» Дмитра Крючкова.

Дмитро Крючков – фігурант розслідування Національного антикорупційного бюро щодо привласнення 346 мільйонів гривень «Запоріжжяобленерго», у якому понад 60% акцій належить державі. А сам він оголошений у розшук. Раніше голова Національної комісії з регулювання енергетики Дмитро Вовк зазначав, що до Дмитра Крючкова та його брата Леоніда прихильно ставився близький товариш президента Ігор Кононенко. «Він казав, що Крючкови з «Енергомережі» – непогані менеджери», – уточнював Вовк.

Сам Кононенко заперечив свою причетність до «Енергомережі» та «ВЕК».

Нинішнім засновником ТОВ «ВЕК» значиться Галина Семеряжко з Рубіжного Луганської області. З цього міста родом і Віталій Колесніков.