«Прокладки» розіграли 8 мільйонів на установку знешкодження ртуті для Донеччини, вдвічі дорожчу від цін у Росії
25.10.2018   //   387 Переглядів

КП «Донецький регіональний центр поводження з відходами» 27 вересня за результатами тендеру замовило ТОВ «Грандіор Плюс» установку зі знешкодження ртутьвмісних відходів за 8,12 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч у Краматорськ поставлять і впровадять мобільну установку для переробки ртутьвмісних відходів на основі термодемеркурізаційної установки УРЛ-2М 2018 року виробництва. Гарантія технічного обслуговування становить два роки.

За восьмигодинну зміну установка перероблятиме до 80 кг ртутних термометрів, вентилів або люмінофорів, забруднених ртуттю будівельних матеріалів, сорбентів, вугільних фільтрів або ґрунту, обладнання, що містить ртуть, люмінесцентних, ртутних або ртутно-кварцових ламп, які втратили споживчі властивості.

Вона включає установку в зборі, а також шафу для спецодягу з витяжним отвором на 1-2 особи, пульт керування, знімний млин, комплект ЗВД, дві посудини Дьюара СК-25 по 40 л для рідкого азоту, п’ять балонів для ртуті по 10 кг, лабораторну шафу з витяжним отвором для переливання ртуті, єврокуб на 1 тис л для водоохолодження, вентиляційну систему.

Виробник ТОВ «Венчурна фірма «ФІД-Д» (Росія) продає установку УРЛ-2М у комплекті зі знімним млином і запасними частинами за ціною від 3,70 млн руб., або 1,59 млн грн., а мобільний цех із нею в складі у контейнері – за ціною від 8,5 млн руб., або 3,66 млн грн.

За даними російського порталу «Newchemistry», шведські та німецькі установки продуктивніші, але коштують від 300 тис євро. Зараз це дорівнює 9,69 млн грн.

Ціна угоди на 1% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 8,20 млн грн.

«Грандіор Плюс» із Києва зі статутним капіталом 5 тис грн. належить директорці Наталії Суярко з Ніжина на Чернігівщині, яка володіє чи керує цілою низкою інших компаній.

За даними системи «YouControl», донедавна ним керував Ігор Стах, а засновниками були Володимир Тонконог з Харкова і Сергій Шворак із Полтавщини. На першого записана купа фірм, а другий відомий як державний виконавець Лубенського міськрайонного відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Полтавській області.

Переможець уперше взяв участь у тендері. Він підтвердив досвід двома угодами за 2017 рік із ТОВ «Агро Інтернешинал Трейд» і ТОВ «Укрспецторг» щодо грануляторів GRP-1.5.

Єдиним конкурентом було київське ТОВ «АВС Софт» зі статутним капіталом 100 грн., записане разом із низкою інших компаній на директора Богдана Василенка, яке теж уперше брало участь у тендері. Суперник підтвердив досвід трьома угодами за 2018 рік із ТОВ «Грінверк» і ТОВ «Техногор» щодо установок по переробці шин КПШ-500.

Закупівлю провели з четвертої спроби. Попередні три тендери відмінили після відхилення за недоліки документів усіх учасників із такою самою російською установкою УРЛ-2М за співставною ціною. Серед них – ТОВ «СП-Капітал», ТОВ «Київ-Атом», ТОВ «Новартіс», ТОВ «ВКФ Салфит», ТОВ «Салфит», ТОВ «Л-Лагуз» і ТОВ «Трансстрой-Монтаж».