Суд зобов’язав замовника спростувати «закиди» про якість труб, висловлені на засіданні адмінколегії АМКУ
12.10.2018   //   429 Переглядів

Господарський суд Вінницької області зобов’язав КП «Вінницяміськтеплоенерго» спростувати інформацію стосовно технічних характеристик продукції ТОВ «Перший трубний завод», яку підприємство оприлюднило у ході розгляду тендерних скарг цього учасника в АМКУ. Про це свідчить рішення суду від 24 вересня.

Приватна компанія просила суд зобов’язати «Вінницяміськтеплоенерго», як замовника, спростувати поширену ним у межах розгляду тендерних скарг в АМКУ інформацію про те, що:

  • «продукція ТОВ «ПТЗ» має найнижчий коефіцієнт теплопровідності 0,027 Вт/(м·K)»
  • «ТОВ «ПТЗ» уже вкотре намагається не тільки перешкоджати впровадженню сучасних прогресивних технологій на підприємстві, а також його дії можуть призвести до відтермінування або зриву планів роботи підприємства в розрізі реконструкції теплових мереж».

Також «Перший трубний завод» просив стягнути з «Вінницяміськтеплоенерго» 100 тис. грн за завдану моральну шкоду. Але суд не задовольнив грошову вимогу.

Суд підтримав позов лише за одним пунктом, зобов’язавши замовника спростувати інформацію про те, що «продукція Скаржника має найнижчий коефіцієнт теплопровідності 0,027 Вт/(м·K)».

Підтвердженням цьому, пояснив суд, є тендерна документація «Першого трубного заводу», а також протоколи випробувань, завантажені ним на підтвердження цієї інформації.

Суд відмітив, що дані з протоколів не були оскаржені у судовому порядку, натомість твердження замовника не має документального підтвердження. Отже, є неправдивим, шкодить діловій репутації «ПТЗ» і має бути спростоване.

Нагадаємо, кілька років тому «Перший трубний завод» доводив, що вимога замовників про закупівлю труб з пінополіуретановою ізоляцією на основі циклопентанового вспінення з коефіцієнтом теплопровідності не більше ніж 0,027 Вт/мК – є дискримінаційною. Тоді йшлось про тендер львівського КП «Залізничнетеплоенерго», однак підприємство оскаржувало в АМКУ аналогічну вимогу «Вінницяміськтеплоенерго».

АМКУ тоді визнав ці умови дискримінаційними, адже на той момент замовники не могли довести, що затребувані труби виготовляють більше ніж один виробник. Однак влітку ці висновки антимонопольників зніс окружний адміністративний суд Києва.

Нагадаємо, ТОВ «Перший трубний завод» зареєстроване на ТОВ «Амма-КБ». Останнє належить Ганні Борисенко і Лідії Мартинюк. Ганна Борисенко є дружиною екс-депутата Київської міськради Семена Борисенка. Як повідомляли «Наші гроші», Лідія Мартинюк свого часу була зареєстрована за однією адресою зі Станіславом Мартинюком, раніше відомим як перший віце-президент КХ «Київміськбуд».