Топ-10 грантових угод держфонду Марини Порошенко
10.10.2018   //   521 Переглядів

Найбільше отримали українські дизайнери одягу, кіно про вузьколійку та п’єса Олега Сенцова в театрі на Андріївському узвозі.

Державна організація «Український культурний фонд» Міністерства культури України цьогоріч оголосила тендерів щодо закупівлі послуг з організації культурних заходів на загальну очікувану суму 161,61 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Найбільші десять угод уклали за переговорною процедурою, бо ці культурно-мистецькі проекти перемогли на конкурсах «Проекти національного партнерства», «Проекти міжнародного партнерства» або «Індивідуальні національні проекти».

  1. ТОВ «Тиждень моди» Олександра Соколовського та Ірини Данилевської за 2,00 млн грн. представить українських дизайнерів на тижнях моди у Нью-Йорку (10-14 вересня) та Токіо (22-27 жовтня) у партнерстві з «Vancouver Fashion Week».

Серед дизайнерів-кандидатів були Frolov, bobkova, Poustovit, Klimchuk, Baginskiy, Lake Studio та інші, а моніторинг результатів проекту вестиме комісія з найавторитетніших представників сфери, серед яких Олександра Дімітрієвич (Ukrainian Fashion Week), Jamal Abdourahman (Vancouver Fashion Week), Roza Sinayski (Тель-Авів) та Yu Masui (Токіо).

У бюджеті зарплати штатних і залучених працівників становлять 6-14 тис грн. на місяць.

  1. ФОП Недбаєв Олександр Миколайович отримає 2,00 млн грн. на створення документального фільму «Вигодські вузькоколійки – Колія життя» у партнерстві з компанією «Nouvelle Vague Factory Sarl GmgH» (Швейцарія).

Вузькоколійка в селі Вигода Івано-Франківської області також відома як «Карпатський трамвай». Фільм включатиме історії п’яти героїв з різних поколінь та розповість про вигодську і швейцарські вузькоколійки, тому його зніматимуть в Україні та Швейцарії.

  1. ТОВ «435 Філмс» Дар’ї Онищенко, Анни Паленчук і Марії Говорухи виграло 1,91 млн грн. на постановку п’єси Олега Сенцова «Номери» у Київському академічному драматичному театрі на Подолі (той, що збудований коштом «Рошену») в партнерстві з фірмою «MAQ Entertainment» (Грузія).

Вистава залишиться в репертуарі театру, а також буде показана на інших майданчиках в рамках гастрольної та фестивальної діяльностей по Україні та в інших країнах світу.

У бюджеті зарплати штатних і залучених працівників становлять 4-5 тис грн. на місяць.

Авторське право на п’єсу Сенцова придбають коштом співфінансування за 125 тис грн.

  1. ГО «Нова країна» Олега Муляра, Олени Комар і Романа Шутака заплатять 1,72 млн грн. за Міжнародний форум бандуристів з нагоди 100-річчя Київської капели бандуристів у партнерстві з Українською капелою бандуристів Північної Америки.

У бюджеті зарплати штатних і залучених працівників становлять 2-10 тис грн. на місяць.

  1. ТОВ «Джейс Ес Філмс» Юлії Сінькевич дали 1,61 млн грн. на підготовчий етап розробки художнього фільму «Леся Українка. Узлісся» у партнерстві з «FX Film Georgia LTD» (Грузія).

Проект включає розробку концепції, написання сценарію на основі біографії Лесі Українки, створення режисерського і продюсерського бачень, затвердження основного акторського складу та творчої групи, розробка та реалізація іміджевого оформлення, підготовка та зйомка тизеру, участь у кіноринках та копродакшн-маркетах.

У бюджеті зарплати штатних і залучених працівників становлять 2-4 тис грн. на місяць.

  1. ТОВ «Укркіно» Ольги Журженко за 1,50 млн грн. організує промо-кампанію фільму-претенденту від України на здобуття премії «Оскар» у Лос-Анджелесі, США у партнерстві з ГО «Асоціація продюсерів України».

Цього року Український Оскарівський комітет обрав фільм «Донбас» Сергія Лозниці.

У бюджеті зарплати штатних і залучених працівників становлять 6-11 тис грн. на місяць.

Загалом з урахуванням співфінансування послуги компанії-публіциста в Лос-Анджелесі (організація показів, просування, фуршет або вечірка, публікації у ЗМІ) обійдуться у 1,27 млн грн., а локальної знімальної групи – у 86 тис грн.

  1. ГО «Житомир, зроби голосніше!» Дмитра Дідуха, Вероніки і Людмили Зубко, Ірини Маренкової, Аліни Очеретяної та Олени Северенчук за 1,49 млн грн. організує фестиваль «Жовтень в Жовтні» на тему «Коли територія набуває ідентичності».

Партнерами є Житомирська ОДА, Житомирська міськрада і ТОВ «Я Галерея».

У бюджеті зарплати штатних і залучених працівників становлять 5-15 тис грн. на місяць.

  1. ФОП Коклонська Оксана Вікторівна за 1,48 млн грн. створить у Харкові АртХаб у партнерстві з ГО «Платформа ініціатив Теплиця», ГО «Сєвєродонецька молодіжна рада» та ГО «Вільна хата».

Хаб організовуватиме заходи і програми для підтримки й розвитку мистецтва та креативних індустрій, надаватиме доступ до простору, фінансів, баз даних тощо.

У бюджеті зарплати залучених працівників становлять 5-10 тис грн. на місяць.

  1. ФОП Григоренко Галина Володимирівна дадуть 1,47 млн грн. на проект національного нетворкінгу музикантів – оперу без стін «Дідона та Еней».

Партнерами є Одеська опера, а також філармонії Дніпра та Харкова.

У бюджеті зарплати штатних працівників становлять 3-95 тис грн. на місяць, а залучених – 6-95 тис грн. за проект. Найбільше за проект отримає диригент-постановник і художній керівник проекту Ілля Король – 95 тис грн., з яких 29 тис грн. – за співфінансуванням.

  1. Інститут прикладної фізики Національної академії наук України отримає 1,47 млн грн. за впровадження інноваційних методів досліджень та збереження об’єктів культурної спадщини.

Метою проекту є впровадження ядерно-фізичних методів для збереження артефактів культурної спадщини в Україні, а партнером – ГО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури м. Кам’янець-Подільський» («Утопік»).

У бюджеті зарплати штатних і залучених працівників становлять 4-9 тис грн. на місяць.

Директором створеного торік Українського культурного фонду є Юлій Федів, а головою наглядової ради – Марина Порошенко, дружина президента України Петра Порошенка.

 

Анна Сорока, «Наші гроші»