Перед обшуками у голови Держрезерву Кабмін призначив йому заступником помічника Кубіва-Герасимова
04.10.2018   //   289 Переглядів

Павло Котов

Кабінет міністрів на засіданні 3 жовтня призначив першим заступником голови Державного матеріального резерву. Про це з посиланням на джерела в уряді пише «Enkorr».

Видання не називає прізвище посадовця, а лише вказує, що він працює помічником народного депутата, голови фракції «Блок Петра Порошенка» Артура Герасимова.

На сайті національного агентства з запобігання корупції (НАЗК) розміщена декларація на посаду заступника голови Держрезерву та його першого заступника Павла Котова, який на сайті Верховної Ради вказаний як штатний помічник нардепа Герасимова.

Крім того, раніше голова Держрезерву Вадим Мосійчук повідомив, що 25 вересня конкурсна комісія визнала переможцем конкурсу на посаду першого заступника голови Держрезерву Котова.

Котов в Раді попереднього скликання був помічником нинішнього першого віце-прем’єра Степана Кубіва. За ініціативи останнього 3 жовтня уряд виніс догану Голові Держрезерву Вадиму Мосійчуку через перевищення службових повноважень. Мова йде про непогодження Мосійчуком відряджень з першим віце-прем’єром. А вже 4 жовтня прокуратура Києва обшукала квартиру Мосійчука та вручила йому підозру в кримінальному провадженні. За даними генпрокурора Юрія Луценко, в 2017 році Мосійчук видав наказ перевезти на зберігання до Черкаської області з Харківської партії зерна через ризики, пов’язані з проведенням АТО. Луценко стверджує, що цим було нанесено державі 6 млн грн. збитків. Відомо також, що прокуратура подала клопотання про відсторонення Мосійчука від посади. В разі його задоволення, виконувати обов’язки керівника підприємства буде заступник голови.

З декларації про доходи Котова відомо, що в 2017 році він заробив біля 40 тис грн. В Києві він винаймає квартиру за 150 тис грн. в рік. З порівняння його декларації за 2016 рік можна зробити висновок, що оренда квартири оплачується з відкладеної готівки. Так, за рік його збереження в гривні зменшилися вдвічі – до 100 тис грн, а в доларах зменшилися  на $6 тис – до $104 тис.

Котов раніше був директором ТОВ «Брокер М» донеччанина Олександра Іщенка. Зараз ця фірма записана на мешканця Вінницької області Петра Вербицького, її реєстрація змінена з Донецька на Київ. Основний вид діяльності – агентство нерухомості.

Котов двічі безрезультатно балотувався до Верховної Ради. В 2012 році від «Батьківщини» (кандидатуру зняли під час узгодження спільних висуванців від опозиції), а в 2014 році – від БПП.

ЗМІ також публікували нібито російський паспорт Котова, виданий в 2014 році. Але пошук в базі Федеральної податкової служби РФ не видав по номеру цього паспорта ІНН його власника. Також опублікований документ відсутній в базі недійсних російських паспортів.

Нагадаємо, в січні за офіційної ініціативи Степана Кубіва уряд  прийняв рішення про перепорядкування «Укрзалізниці» від Міністерства інфраструктури безпосередньо Кабінету міністрів.

Вадим Мосійчук очолював Держрезерв з 2015 року. До цього вісім років працював керівником компаній з управління активами шведської групи SEB та Райффайзен.