«Київтеплоенерго» викупило у Ахметова майно «Київенерго» за чверть мільярда: заплатили навіть за кущі бузку
02.10.2018   //   346 Переглядів

КП «Київтеплоенерго» 27 вересня уклало угоду з ПАТ «Київенерго» щодо викупу майна і техніки на 269,49 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

З усіх коштів 80,96 млн грн. піде на 200 транспортних засобів і машин, серед яких найдорожчими є автокрани, екскаватори і вантажні шасі більше ніж по 1 млн грн.

Ще 188,53 млн грн. відведено на 46 тис одиниць майна, яке мали передати до 1 жовтня.

Найдорожчою в переліку майна виявилась гідромуфта 650 SVTL за 4,34 млн грн.

Дві наступні позиції зайняли ділянка тепломережі від теплової камери TK404 до TK315 по вулиці Саксаганського за 3,67 млн грн. і ділянка Т/М-9 від ТЕЦ №6 за 3,66 млн грн.

Роботи з визначення базової лінії обсягів викидів парникових газів обійшлись комунальникам у 2,36 млн грн. Ще 907 тис грн. заплатять за 207 т антрацитне вугілля АО (25-70) по 4 728 грн. за тонну.

Також у переліку є засоби захисту від підслуховування: пристрої захисту мовної інформації «Базальт-4ГА» за 179 грн. та «Базальт-2ГС» за 128 грн., генератори шуму «Базальт-5ГЕШ» за 12 тис грн. та «Марс ТЗО 4-2» за 2 тис грн.

Крім того, в опис майна включили штучну ялинку за 7 тис грн. і кущі бузку по 15 грн. Багато майна, у тому числі офісні меблі, оцінено у одну копійку.

У 2001 році КМДА уклала з акціонерною енергопостачальною компанією «Київенерго» Угоду щодо реалізації проекту управління та реформування енергетичного комплексу міста Києва. У 2016 році Київрада припинила дію угоди, після чого почалось повернення енергокомплексу в управління місту. Однак цьогоріч у квітні Київрада подовжила дію угоди до 31 липня для проходження опалювального сезону 2018/2019 років у частині користування майном ТЕЦ №5, ТЕЦ №6 і сміттєспалювального заводу «Енергія». У травні постачальником гарячої води та опалення у Києві замість «Київенерго» визначили «Київтеплоенерго», але для надання цих послуг йому потрібно передати не лише об’єкти комунальної власності, а й низку інтегрованих в енергокомплекс додаткових допоміжних приладів, інструментів, обладнання, машин, механізмів тощо, які належать «Київенерго».

Перелік останніх склало ДП «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства», підтвердивши, що вони можуть бути викуплені за переговорною процедурою. В обґрунтуванні сказано, що у разі «закупівлі елементів для технічного обслуговування окремими групами можливі зупинки у роботі системи теплопостачання міста». Також замовник пише, що теплоенергетичний комплекс Києва є взаємопов’язаною системою активів незалежно від форми власності майна, тож зупинка його роботи спричинить техногенну катастрофу, яка може призвести до розбалансування усього енергетичного ринку України та інших негативних незворотних процесів.