Колишня фірма росіян за 3,5 мільйона виконає передпроектні роботи щодо нового блоку Рівненської АЕС
29.09.2018   //   422 Переглядів

ВП «Рівненська АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» у серпні уклав чотири угоди з ПАТ «Київський науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут «Енергопроект» про передпроектні роботи щодо будівництва енергоблоку №5 на загальну суму 3,54 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2019 року підрядник має виконати по 1 680 грн. за людино-день:

  • за 1,38 млн грн. – розрахунок водогосподарського балансу по річці Стир, у тому числі у створі водозабору РАЕС;
  • за 1,19 млн грн. – аналіз існуючих міжсистемних зв’язків Західного та Центрального регіонів Об’єднаної енергетичної системи України з метою визначення оптимальної схеми підключення до енергосистеми;
  • за 596 тис грн. – аналіз існуючої інфраструктури РАЕС для заміщуючого енергоблоку;
  • за 378 тис грн. – обстеження та оцінку технічного стану насосної додаткової води.

Нагадаємо, у 2016 році РАЕС так само без торгів за допороговою процедурою замовила «Енергопроекту» техніко-економічний аналіз будівництва блоку №5 за 500 тис грн.

Нині «Енергопроект» на чверть належить Фонду держмайна, ще на чверть – «A.S.O. Group OÜ» (Естонія). Членами правління цієї естонської фірми є кияни Ганна Шишова та Олег Віберг, які також володіють ТОВ «Мегарон» разом з Оленою Шишовою.

Крім того, ще чверть акцій «Енергопроекту» зараз має ПрАТ «Міжнародна енергетична компанія», яка у свою чергу належить ПрАТ «Міжнародна інвестиційна група» Федора Дубового – батька екс-нардепа від «Батьківщини» Олександра Дубового.

Раніше частки приватних акціонерів в «Енергопрокті» належали російському ВАТ «Група Е4» і кіпрській «Antosen Ventures Ltd» зі складу російської групи «RU-COM» Михайла Абизова, який свого часу працював міністром по справам «відкритого уряду» Росії.