«Комодівці» продали Держрезерву саморобний чи білоруський дизель за 115 мільйонів
13.09.2018   //   449 Переглядів

Державне агентство резерву України 29 серпня за результатами тендеру повідомило про намір укласти угоду з ТОВ «Торум» про закупівлю дизельного палива на 114,84 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Із поставкою до листопада для ДО «Комбінат «Айстра» в Чернігові планують замовити 3 600 т дизпалива ДП-Арк-Євро5-В0 арктичного або ДП-ДЗ вид І довготривалого зберігання по 31 900 грн. за тонну.

Це на 2% дорожче від середньої гуртової ціни звичайного літнього дизелю на ринку, яка, за даними «EnKorr», нині становить 31 180 грн./т. Раніше це видання писало, що арктична марка дорожча на $50 за тонну (1 405 грн./т за нинішнім курсом). Отже, розрахункова ринкова вартість арктичного палива складає приблизно 32 585 грн./т, що на 2% дорожче.

У серпні Держрезерв замовляв у ТОВ «Газтрим» такий дизель по 31 875 грн./т.

Нинішній переможець подав документи якості на дизель ДП-Арк-Євро5-В0 зі гарантійним строком 1 рік виробництва ВАТ «Мозирський нафтопереробний завод» (Білорусь) та дизель ДП-ДЗ вид І зі гарантійним строком 5 років виробництва ТОВ «Ферст Груп».

При цьому замовник вимагав для палива ДП-Арк-Євро5-В0 більш тривалий гарантійний строк зберігання 3 роки за погодженням сторін згідно ДСТУ 7688:2015 «Паливо дизельне євро», а для палива ДП-ДЗ вид І – 5 років згідно ДСТУ 8705:2017 «Паливо дизельне довготривалого зберігання».

Створений у листопаді 2017 року дніпровський виробник «Ферст Груп» дніпровчанки Лілії Ломової має завод у Кам’янському на Дніпропетровщині. Інженером з якості «Ферст Груп» значиться Звенигородський Є.І., відомий як представник самого «Торума».

Ціна угоди на 0,3% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 115,20 млн грн.

«Торум» Димитрія Медведєва з Києва входить у так звану групу Грановського-Адамовського («Трейд Коммодіті», «Август Пром», «Газтрейд», «Мета Оіл», «Торум», «Фідея»), яка виграє багатомільйонні паливні підряди Міноборони, залізниці та інших.

Нагадаємо, торік у справі щодо поставок «Трейд Коммодіті» палива для армії НАБУ затримувало одного з інвесторів компанії Володимира Трофименка, головного тендерника армії Володимира Гулєвича та замміністра оборони Ігоря Павловського.

Нині конкурентами з однаковими цінами, що дорівнювали плановій сумі, були ТОВ «Торговий дім Сокар Україна» Державної нафтової компанії Азербайджанської Республіки і згаданий «Газтрим», причому ніхто не знижував ціну під час аукціону.

Суперник «Газтрим» Олександра Давидкіна фігурує у кримінальній справі проти прикордонників щодо незаконного імпорту дизелю з Росії. Паливо було перевантажене в нейтральних водах із російських в українські судна, а потім ввезене в Україну через Дніпропетровський річковий порт під виглядом власності «Газтриму».

Нещодавно Держрезерв замовив «Газтриму» дизель від ПП «Торговий дім «Фонтекс-Арго», яке фігурує у кримінальному провадження щодо нелегального виготовлення низькоякісного палива в тому числі прямо на території нафтосховища Держрезерву.